Oczyszczacze powietrza Sharp – wady i zalety

czyste powietrze

Wdychając powietrze, niestety wdychamy także zawarte w nim zanieczyszczenia, począwszy od alergenów, roztoczy, bakterii, grzybów i wirusów, aż do zanieczyszczeń pochodzących ze smogu. Można by było się z tym pogodzić, gdyby nie fakt, jak bardzo niekorzystne i uciążliwe dla naszego organizmu są te składowe powietrza.

Dzięki rozwojowi technologii, w sposób prosty możemy zadbać o jakość powietrza w naszych domach, czy biurach, kupując najlepsze oczyszczacze do powietrza.

Oczyszczacze do powietrza- korzyści z posiadania

Oczyszczacze do powietrza w wielu domach stały prawdziwym must have. Biorąc pod uwagę brak poprawy w kwestii jakości powietrza, w zasadzie nie ma się czemu dziwić. Coraz częściej użytkownicy, wybierają oczyszczacze z funkcją nawilżania, jak oczyszczacze i nawilżacze Sharp, dzięki czemu zyskują urządzenie 2w1, które nie tylko oczyści powietrze, ale również skutecznie je nawilży.

No dobrze, ale do konkretów, jakie korzyści wynikają z posiadania oczyszczaczy do powietrza?

  • Eliminacja zanieczyszczeń pochodzących ze smogu

  • Usuwanie z powietrza alergenów, roztoczy, kurzu, pleśni i grzybów

  • Eliminacja wirusów i bakterii przenoszonych drogą powietrzną

  • Świeższe powietrze

  • Lepsza koncentracja i zdrowy sen

  • Mniejsze ryzyko zachorowań na choroby układu oddechowego, a także alergie

  • Mniejsza ilość kurzu na meblach

  • Oczyszczacz do powietrza z funkcją nawilżania dodatkowo zadba o odpowiednią jego wilgotność.

Oczyszczacze do powietrza znajdują zastosowanie nie tylko w prywatnych domach i mieszkaniach, ale także biurach, przedszkolach, czy przychodniach lekarskich. Są także nieocenionym pomocnikiem kiedy chorujemy na alergię, lub w domu ze zwierzętami. Kupując swój pierwszy oczyszczacz powietrza, warto pamiętać o jego odpowiednim dopasowaniem do konkretnego pomieszczenia, pod względem wydajności i powierzchni oczyszczania, nie zapominając przy tym o sprawdzeniu jakie filtry zostały umieszczone we wnętrzu urządzenia, to właśnie one będą decydować o jego skuteczności. Warto postawić również na sprawdzone marki.

Oczyszczacze i nawilżacze marki Sharp poznajmy zalety i wady

Oczyszczacze i nawilżacze marki Sharp znajdziemy w wielu profesjonalnych sklepach, dzieje się tak, nie bez powodu. Oczyszczacze tej marki są najprościej mówiąc bardzo dobre w spełnianiu swojego głównego zadania, czyli filtracji powietrza. W większości modeli od Sharp znajdziemy nie tylko filtr wstępny, HEPA oraz węglowy, ale także jonizator w technologii charakterystycznej dla marki Sharp Plasmacluster. Dodatkowo, jeśli szukamy urządzenia, które zadba o odpowiednią wilgotność powietrza, z powodzeniem znajdziemy oczyszczacz do powietrza z funkcją nawilżania.

Oczyszczacze i nawilżacze marki Sharp pracują naprawdę chicho, a ilość czujników i trybów pracy do wyboru, pozwala na samodzielnie działanie urządzenia, a jeśli chodzi o te z funkcją nawilżania, nie trzeba martwić się o częste uzupełnianie zbiornika na wodę, ponieważ wielkość pojemnika jest odpowiednio duża.

Oczyszczacze do powietrza od japońskiego producenta charakteryzuje także długa żywotność filtrów, nawet do 10 lat. Warto także wspomnieć, że ilość dostępnych modeli o różnych parametrach jest w przypadku oczyszczaczy i nawilżaczy marki Sharp na tyle duża, że z powodzeniem dopasujemy coś odpowiedniego.

Co w takim razie z wadami? Największą, jest brak aplikacji mobilnej, dzięki której można urządzenie obsługiwać przy pomocy telefonu, a także konieczność regularnego czyszczenia filtrów, jeśli zależy nam na jak najlepszej pracy oczyszczacza.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz