3 aspekty na które trzeba zwrócić wybierając ekspresy do kawy

pexels pavel danilyuk 6612670

Wybór ekspresu do kawy to nie lada wyzwanie. Ilość firm i obietnic, które składają w długich opisach pod swoimi produktami, może przytłaczać. Czym najlepiej kierować się, wybierając ekspres do kawy dla siebie i na jakie aspekty warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Dlaczego warto kupić ekspres do kawy?

Na smak kawy wpływa wiele elementów, w tym rodzaj wybranych ziaren, czas przygotowania, temperatura wody, czy technika zaparzania. Stworzenie pełnej smaku, aromatycznej cieczy rodem z najlepszych kawiarni może być nie lada wyzwaniem w domowych warunkach. Prawdziwy smakosz kawowych napojów na pewno doceni kawę z ekspresu, który najpierw mieli ziarna na świeżą miazgę, a następnie przygotowuje napój zgodnie z zaprogramowanymi wskazówkami.   Dobre ekspresy do kawy pozwalają na personalizację menu pod własne potrzeby i preferencje, ustawienie intensywności smaku i rozmiaru każdej przygotowanej kawy.

Na co zwracać uwagę, wybierając ekspres do kawy?

Dobry ekspres do kawy to ekspres wykonany z najlepszych materiałów. Warto zwracać uwagę zwłaszcza na to, z czego wykonany jest młynek do ziaren. Ceramiczne młynki są nie tylko wytrzymałe, ale także łatwe w czyszczeniu.

Poza automatycznie wgranymi programami, ułatwiającymi przygotowanie ulubionych kaw, w ekspresach do kawy istotne są także akcesoria do ekspresów do kawy. To właśnie one wpływają na wykończenie każdej kawy. Pianka z mleka, stworzona przy użyciu chłodziarki i spieniarki dopinanej do ekspresu jest perfekcyjnie sprężysta i smakowita. To ona pozwala tworzyć profesjonalne flat white, czy latte macchiato z warstwami o idealnych granicach.

Jakie jeszcze aspekty warto brać pod uwagę, wybierając ekspres do kawy?

Wśród ekspresów do kawy to nie najdroższy model jest najlepszy wyborem. Zamiast ceną, warto kierować się specyfikacjami i sprawdzić, pod jakim ciśnieniem kawa zostanie przygotowana, a także ile filiżanek kaw można wykonać przy jednym cyklu. Ekspres powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb kupującego.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz