Kultura, Muzyka, Film, Sztuka, Fotografia

Jakie filmy warto oglądać jesienią?

Jakie filmy warto oglądać jesienią?

Jesienią dni stają się krótsze, a przynajmniej tak się wydaje, ponieważ później robi się jasno, a szybciej zapada zmrok. Przez to po powrocie do domu ze szkoły lub pracy nie ma się ochoty na wychodzenie, ponieważ na zewnątrz robi się już ciemno, a temperatura powietrza zaczyna szybko spadać. W takie wieczory warto zdecydować się na rodzinne oglądanie filmów i seriali, które rozbawiają i zachęcają do dyskusji. Chcesz dowiedzieć się jakie seriale i filmy warto oglądać? W takim razie zapoznaj się z naszymi propozycjami. (więcej…)
przeczytaj całość
Jabłonki Swawole –festiwal muzyczno-kulinarny już 18 września w Warszawie

Jabłonki Swawole –festiwal muzyczno-kulinarny już 18 września w Warszawie

#Jabłonki to wyjątkowy czas, w którym poprzez symbol jabłka celebrujemy to, co w naszym kraju najlepsze – oddając się swawolom przy dobrej muzyce, pysznym jedzeniu, w malowniczych okolicznościach przyrody. Okazją do jabłonkowej zabawy jest festiwal Jabłonki Swawole – muzyczno-kulinarna impreza, która w tym roku odbywa się po raz pierwszy  - 18 września na plaży Poniatówka w Warszawie. (więcej…)
przeczytaj całość
Audiobooki dla całej rodziny na każdą porę roku

Audiobooki dla całej rodziny na każdą porę roku

W czasie pandemii Polacy chętniej sięgają po książki i audiobooki. Ponad 17% uczestników badania KRD za 2020 rok zadeklarowało, że kupuje ich więcej, a prawie 1/3 respondentów czyta częściej. Szczególnie dynamicznie rośnie popularność formatów audio. Obecnie w Polsce słucha ich już ok. 2,3 miliona osób. Audiobooki są wygodne, pozwalają zaoszczędzić czas, a co najważniejsze pobudzają wyobraźnię i pomagają się zrelaksować. To świetne rozwiązanie dla osób w każdym wieku, począwszy od dzieci, które jeszcze nie rozpoczęły nauki czytania, po osoby starsze, których wzrok coraz szybciej się męczy. W formacie audio liczy się obsada, autor oraz dobrze opowiedziana historia, ale kluczowym czynnikiem…
przeczytaj całość
Wywiad z Magdaleną Witkiewicz, autorką zbioru opowiadań „Połączone”

Wywiad z Magdaleną Witkiewicz, autorką zbioru opowiadań „Połączone”

Co łączy Silan, Magdalenę Witkiewicz i Paryż? Niebieska wstążka i piękne zapachy, które kojarzą się z paryskim szykiem i blichtrem. Na zaproszenie marki Silan bestsellerowa autorka stworzyła zbiór opowiadań „Połączone”, w którym każdy znajdzie coś dla siebie i – jak mówi sama autorka, otuli się ciepłym kocem i pięknym zapachem, nie tylko świeżo upranych ubrań, ale też miłości, namiętności i Paryża. – Zapach jest bardzo istotny nie tylko w tej książce, ale też w naszym życiu – dodaje Witkiewicz, zachęcając do zapoznania się ze zbiorem opowiadań, dedykowanym miłośnikom marki Silan i dobrej literatury obyczajowej. Zbór opowiadań „Połączone” nie jest dostępny w regularnej…
przeczytaj całość
Sztuka na fali

Sztuka na fali

Centrum świata sztuki przenosi się nad Bałtyk. To właśnie w wyjątkowych wnętrzach Grand Hotelu w Sopocie zaprezentowane zostaną aż 3 wystawy, na których zobaczyć można będzie twórczość najciekawszych młodych artystów, magiczne dzieła sztuki fantastycznej i wybitne prace malarzy związanych ze szkołą sopocką i nową szkołą gdańską. Wszystkie dzieła pójdą pod młotek podczas aukcji 5, 6 i 7 sierpnia.  (więcej…)
przeczytaj całość
Dzieło sztuki namawia polityków by pokazali, że słuchają dzieci

Dzieło sztuki namawia polityków by pokazali, że słuchają dzieci

W Światowy Dzień Dziecka, który przypada 20 listopada, artysta Olafur Eliasson prosi przywódców politycznych i decydentów, aby pokazali, że słuchają następnego pokolenia. Wiadomości dzieci na temat przyszłości planety, zainicjowane przez Earth Speakr, dzieło sztuki Eliassona, są dostarczane politykom by skłonić ich do reakcji. Przekazy są dodatkowo wzmacniane w mediach społecznościowych pod hasłem #ListenToTheFuture. (więcej…)
przeczytaj całość