Media, Informacje

Jakie są rodzaje palet?

Jakie są rodzaje palet?

Palety są nieodłącznym elementem systemów logistycznych na całym świecie. Służą do składowania i transportowania towarów, stanowiąc podstawę dla efektywnego przepływu produktów między producentami, hurtownikami, detalistami, a ostatecznie konsumentami. Ich uniwersalność, trwałość oraz możliwość wielokrotnego użytku sprawiają, że są one niezastąpione w niemal każdym segmencie gospodarki. W zależności od potrzeb i specyfikacji towarów, różnią się one materiałem wykonania, rozmiarami oraz konstrukcją. Poznajmy zatem bliżej, jakie są rodzaje palet, aby lepiej zrozumieć ich zastosowanie w przemyśle. (więcej…)
przeczytaj całość
Drugi sezon MądrzeJEMY niedługo na antenie!

Drugi sezon MądrzeJEMY niedługo na antenie!

Nie mogło być inaczej! Po sukcesie pierwszej edycji, widzowie już niebawem zobaczyć będą mogli nowe odcinki, budzącego duże zainteresowanie, programu MądrzeJEMY. Jak pokazały wyniki oglądalności pierwszego sezonu, edukacja Polaków w zakresie żywienia jest stale niezwykle potrzebna. Dlatego Carrefour, wspólnie z Katarzyną Bosacką zdecydował się kontynuować tworzenie programu, dotyczącego zdrowego odżywiania i dokonywania mądrych wyborów żywieniowych. (więcej…)
przeczytaj całość
Światowy Dzień Pszczół – jak pszczoły radzą sobie w miastach?

Światowy Dzień Pszczół – jak pszczoły radzą sobie w miastach?

Świat bez pszczół byłby mniej kolorowy – dosłownie i w przenośni. Gdyby nie ich ciężka praca polegająca na zapylaniu roślin, przyroda z pewnością nie onieśmielałaby nas tak szeroką paletą barw. Co więcej, pszczoły mają również wyjątkowe miejsce w popkulturze, a szczególnie tej Polskiej. Kto z nas nie śpiewał wraz ze Zbigniewem Wodeckim tytułowej piosenki jednej z najbardziej rozpoznawalnych wieczorynek? Pszczółka Maja stała się swego rodzaju międzypokoleniowym łącznikiem, który jeszcze bardziej spotęgował sympatię do tych małych, brzęczących istot.  (więcej…)
przeczytaj całość
Angielski wcale nie jest uniwersalnym językiem ludzkości

Angielski wcale nie jest uniwersalnym językiem ludzkości

Publikacja Ethnologue podaje, że językiem angielskim posługuje się dziś 1 mld 348 mln osób. Raport EF English Proficiency Index, sporządzony na podstawie wyników testów 2,2 mln ludzi, pokazuje jednak, że poziom jego znajomości jest bardzo zróżnicowany w poszczególnych krajach i regionach świata. Są takie, w których z trudem porozumiemy się po angielsku. Wiele z nich to popularne kierunki wakacyjnych wyjazdów. Co zatem zrobić, gdy nasza znajomość angielskiego nie wystarczy, by dowiedzieć się jak trafić na lotnisko, zamówić danie w restauracji czy odnaleźć muzeum albo plażę? Z pomocą coraz częściej przychodzi technologia. (więcej…)
przeczytaj całość
Nadmiar wakacyjnego bagażu? Wyślij go kurierem

Nadmiar wakacyjnego bagażu? Wyślij go kurierem

Po miesiącach lockdownu, spragnieni wyjazdów Polacy ruszyli na wakacje. Jak pokazuje badanie Kantar Public – w tym roku 46% naszych rodaków planuje wybrać się na urlop, a większość pozostanie w kraju. Każda podróż naturalnie wiąże się z zabraniem ze sobą bagażu. Jednak nie dla wszystkich może być to łatwe zadanie. Liczba rzeczy do przewiezienia może przerosnąć rodziny z dziećmi, szczególnie małymi, a ciężar walizki niejedną osobę starszą. Z kolei w przypadku zagranicznych podróży tanimi liniami lotniczymi można się łatwo pogubić w gąszczu nowych regulacji i w efekcie przepłacić. Odpowiedzią na te wyzwania może być nadanie bagażu kurierem. Z danych Furgonetka.pl…
przeczytaj całość