Dziecko, Rodzina

Przedszkole niepubliczne – kiedy warto się na nie zdecydować?

Przedszkole niepubliczne – kiedy warto się na nie zdecydować?

Duże zapotrzebowanie na ofertę przedszkoli sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej placówek niepublicznych. W tego rodzaju miejscach dzieci mogą liczyć na pełne wsparcie przy nauce i mogą liczyć na w pełni dostosowane do potrzeb programy nauczania, które sprawdzą się świetnie. Zdobywanie w ten sposób rzetelnej wiedzy będzie tym samym bardzo komfortowe i będzie przebiegało w bardzo przyjemny sposób. Szczególnie popularne są w ostatnim czasie przedszkola niepubliczne, które nie otrzymują dofinansowania od państwa. Dowiedz się w jakich sytuacjach postawienie na oferty tego rodzaju placówek ma faktycznie sens. (więcej…)
przeczytaj całość
Alimenty na dziecko – czym są, ile mogą wynosić, jak wnioskować? Najważniejsze informacje

Alimenty na dziecko – czym są, ile mogą wynosić, jak wnioskować? Najważniejsze informacje

Alimenty na dziecko są zasądzane przez sąd na podstawie tzw. wyroku alimentacyjnego. Podstawowe zapisy na ten temat można znaleźć w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym. Alimenty można płacić dobrowolnie, ale również w wyniku wyroku sądowego na nienarodzone, małoletnie oraz pełnoletnie dziecko. Alimenty na dziecko - co właściwie obejmują i kogo dotyczą? Alimenty na dziecko mogą być zasądzone zarówno w przypadku ojca, jak i matki. Kluczowe znaczenie ma w tym wszystkim to, aby dana osoba była wpisana w akcie urodzenia dziecka w wyznaczonym do tego miejscu (dane ojca lub matki). Alimenty obejmują swoim zasięgiem wyżywienie dziecka, jego edukację, zakup odzieży, zaspokajanie wszelkich…
przeczytaj całość
Wyprawka dla niemowlaka – co powinno się w niej znaleźć?

Wyprawka dla niemowlaka – co powinno się w niej znaleźć?

Kiedy para planująca powiększenie rodziny dowiaduje się, że na świecie już niebawem pojawi się ich wyczekiwane dziecko rozpoczyna się planowanie i przygotowywanie domu na ten wyjątkowy moment. Trzeba przygotować wszystkie niezbędne ubranka, akcesoria i meble, które są niezbędne do opieki nad dzieckiem i zapewnienia niemowlakowi właściwych warunków do prawidłowego rozwoju. Chcesz wiedzieć więcej na temat tego, co koniecznie powinno znaleźć się w wyprawce niemowlęcej? W takim razie koniecznie zdecyduj się na zapoznanie z ofertą naszego poradnika. (więcej…)
przeczytaj całość
Jak zapobiegać infekcjom w przedszkolu i szkole.

Jak zapobiegać infekcjom w przedszkolu i szkole.

Z powodu przeziębienia uczniowie opuszczają co roku 22 miliony dni nauki szkolnej, a ich rodzice - 20 milionów dni w pracy. Nie jest przy tym niczym niezwykłym, że dzieci uczęszczające do placówek przechodzą nawet do 10 infekcji rocznie. Dzieje się tak dlatego, że mają częsty i bliski kontakt z wieloma rówieśnikami, a choroby zakaźne mogą się łatwo przenosić z jednej osoby na drugą. Gdy dziecko zaczyna naukę w przedszkolu lub szkole, infekcje stają się coraz częstsze i pozornie niemożliwe do uniknięcia. Jednak można im zapobiegać. Kluczowe staje się budowanie odporności. I to m.in. dzięki tak prostym rzeczom, jak spożywanie masła i…
przeczytaj całość
Co spakować dziecku do szkoły – zdrowe przekąski.

Co spakować dziecku do szkoły – zdrowe przekąski.

W tym roku w szkolnych ławkach zasiądzie 4,6 mln polskich uczniów. Dzieci spędzają w szkole większą część dnia, omijając często przez to drugie śniadanie oraz obiad. Ich młode organizmy potrzebują jednak odpowiedniej ilości kalorii i istotnych składników odżywczych, aby skupić się na zajęciach i dysponować energią do aktywnego spędzania czasu. Jeśli rodzice nie chcą, aby ich dziecko w trakcie szkolnej przerwy przegryzało chipsy lub batoniki, muszą zadbać o przygotowanie dla nich domowych, zdrowych przekąsek do szkoły. Co warto spakować do plecaka ucznia na drugie śniadanie i lunch? (więcej…)
przeczytaj całość