3 powody dla których warto stawiać na masaż pobudzający krążenie

masaz

Masaż limfatyczny usprawnia krążenie krwi oraz poprawia jędrność skóry. Przynosi także bardzo konkretne korzyści zdrowotne. Jest on bardzo często wykonywanym zabiegiem w gabinetach medycyny estetycznej. Z jakich trzech najważniejszych powodów warto go zastosować? Podpowiadamy.

1. Masaż pobudzający krążenie redukuje obrzęki

Masaż pobudzający krążenie w Gdyni wpływa na redukcję obrzęków. Dotyczą one nie tylko osób starszych, ale również tych spędzających dużo czasu w pozycji siedzącej lub stojącej. Symptomem jest opuchlizna, która najczęściej pojawia się na nogach, w okolicy stóp i kostek.

Taki masaż pozwala zwiększyć elastyczność naczyń krwionośnych, co w konsekwencji poprawia efektywny przepływ krwi. Jest on zalecany zwłaszcza dla osób w podeszłym wieku, które cierpią na dolegliwości żylne oraz problemy z chodzeniem. Po wykonaniu zabiegu można odczuć wyraźną ulgę i poprawę komfortu codziennego życia.

2. Masaż pobudzający krążenie oczyszcza organizm z toksyn

Wykonywanie masażu pobudzającego krążenie sprzyja szybszemu usuwaniu niebezpiecznych toksyn z naszego organizmu. W trakcie zabiegu działa niezwykle skuteczne urządzenie do masażu próżniowego. Dochodzi do poprawy krążenia krwi oraz limfy, a w konsekwencji z organizmu usuwane są szkodliwe związki chemiczne.

Widoczną konsekwencją, po pewnym czasie od zakończeniu zabiegu, są efekty wyraźnego ujędrnienia skóry. Wygląd tkanek jest wyraźnie zdrowszy, skóra odzyskuje swój naturalny blask. Trzeba zaznaczyć, że jednym z przeciwwskazań do takiego zabiegu są różnego rodzaju problemy skórne, jak na przykład trądzik lub łuszczyca.

3. Masaż pobudzający krążenie działa pozytywnie na umysł

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że taki masaż w znaczący sposób poprawia funkcjonowanie mózgu. Poprawia się krążenie krwi i transport niezbędnych substancji odżywczych do wszystkich mięśni w ciele. Również mózg otrzymuje większą ilość tlenu, co wpływa w istotny sposób na samopoczucie i daje większą motywację do wykonywania codziennych obowiązków i pracy.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz