5 technologicznych rozwiązań dla miłośników majsterkowania

majsterkowanie

19 marca obchodzony jest Dzień Stolarza. Z tej okazji podpowiadamy, jakie technologiczne gadżety pozwolą wszystkim fanom DIY poczuć się jak profesjonalny stolarz.

DIY, czyli „zrób to sam” ostatnimi czasy przeżywa renesans. Wiele osób wychodzi poza drobne robótki ręczne i stawia na tworzenie oryginalnych mebli w zaciszu swojego m4. Pracę w warsztacie usprawnić mogą technologiczne rozwiązania. Przedstawiamy 5 propozycji, które przydadzą się każdemu miłośnikowi majsterkowania.

Pancerny telefon, który sprosta trudnym warunkom

Pracując w warsztacie stolarskim warto mieć pod ręką niezniszczalny smartfon, który będzie odporny na kurz, pył oraz upadki. Sprzęty o wysokiej wytrzymałości posiada w swojej ofercie marka DOOGEE. Smartfony z rodziny S (S95 pro, S60, S40) chińskiego producenta wyposażone są w szkło na ekran Gorilla a dzięki zastosowaniu wytrzymałej konstrukcji i funkcji walkie-takie smartfon zapewnia maksymalny komfort użytkowania.

Poziomica w telefonie

Aplikacja z poziomicą umożliwia dokładny pomiar płaszczyzn dzięki żyroskopowi oraz akcelerometrowi, które wspólnie mierzą nachylenie oraz ruch sprzętu mobilnego. Aplikacja świetnie sprawdzi się przy pracach stolarskich, między innymi przy konstrukcji mebli czy wieszaniu półek.

Elektroniczny centymetr

Kolejnym praktycznym urządzeniem, który powinien posiadać miłośnik majsterkowania jest elektroniczny miernik. Wystarczy zainstalować aplikację na smartfon, aby móc w precyzyjny sposób mierzyć odległości i wykonywać obliczenia. Dzięki temu sprawdzimy, czy nowy stolik na pewno zmieści się w wybranym dla niego miejscu.

Zestaw narzędzi stolarskich w telefonie

Wielofunkcyjne narzędzie do pomiaru to kolejna propozycja dla miłośników majsterkowania. Aplikacja iHandy Carpenter jest dostępna dla użytkowników systemu iOS i zawiera: poziomicę kątową oraz powierzchniową, pion, linijkę czy kątomierz.

Wielofunkcyjne narzędzie

W domowym warsztacie świetnie sprawdzi się także wielofunkcyjne narzędzie, które łączy w sobie wyrzynarkę, szlifierkę i przycinarkę. Sprzęt umożliwia precyzyjne ozdabianie czy grawerowanie mebli, przyda się także przy pracach wykończeniowych. To narzędzie szczególnie polecane jest miłośnikom majsterkowania do tworzenia unikatowych dzieł.

Majsterkowanie stało się pasją wielu osób. Przygotowując domowy warsztat stolarski warto wyposażyć się w najwyższej jakości narzędzia oraz technologiczne gadżety, które uczynią to miejsce jeszcze bardziej funkcjonalnym.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz