Akcesoria do pielęgnacji obuwia – jak wybrać najlepsze?

glany

Utrzymanie butów w doskonałej kondycji nie jest wcale takie trudne, gdy już nabierzesz takiego nawyku. Wystarczy kilka minut pielęgnacji co tydzień lub dwa, a obuwie będzie Ci służyć przez wiele lat. Oto kilka akcesoriów, które Ci w tym pomogą.

Dlaczego warto pielęgnować obuwie?

Zadbana para butów może wiele mówić o tym, jak o siebie dbasz i jak chcesz, aby inni Cię postrzegali. Może to mieć ogromne znaczenie, na przykład wtedy, gdy szukasz pracy. Przyszły pracodawca może ocenić Cię, patrząc właśnie na buty. Jeśli będą one stare i zniszczone to automatycznie narażasz się na otrzymanie negatywnej łatki – osoby niechlujnej i nie dbającej o porządek.

Właściwa pielęgnacja butów zwiększa również ich żywotność. Dzięki stosowaniu odpowiednich środków i akcesoriów, mogą one służyć właścicielowi długie lata – bez konieczności ich wymiany. W ten sposób jesteś w stanie zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie, które obecnie wydajesz na zakup nowych butów.

Jakie akcesoria są potrzebne do pielęgnacji obuwia?

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, próbując określić, jakie akcesoria do pielęgnacji obuwia są potrzebne, jest przyjrzenie się różnym rodzajom posiadanych butów. Czy są one wykonane ze skóry czy z materiału? Czy mają obcas czy palce? Jaki kształt ma podeszwa? Wiele z tych cech pomoże Ci określić, jakiego rodzaju narzędzia i materiały mogą być Ci potrzebne.

W przypadku dobrej pary skórzanych butów – takich jak glany skórzane – niezbędny będzie z pewnością odpowiedni rożek do butów i ewentualnie szczotka. Rożek do butów pomoże stopie wsunąć się do buta bez uszkodzenia skóry, natomiast szczotka pomoże zapobiec osadzaniu się brudu i zanieczyszczeń na powierzchni butów.

Każda para butów prawdopodobnie będzie potrzebowała cholewek, które pomagają zachować kształt i przedłużają żywotność buta poprzez pochłanianie wilgoci. Można też użyć wkładki, jeśli chcesz zapewnić sobie dodatkowe wsparcie.

Buty na obcasach mogą być wyposażone w ochraniacze na pięty, które zapobiegają otarciom, które nie tylko źle wyglądają, ale z czasem mogą również powodować uszkodzenia.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz