Bransoletki dla mężczyzn: nowy trend czy stary zwyczaj?

meska bizuteria

Współcześni panowie coraz śmielej eksperymentują z modą i własnym wizerunkiem, chętnie sięgają po różnego rodzaju akcesoria, które podkreślają ich charakter. Jednym z ulubionych dodatków męskich są bransoletki, ponieważ doskonale uzupełniają zarówno sportowe, jak i eleganckie stylizacje. Czy bransoletki to nowość w męskich garderobach czy może element stroju znany i lubiany od wielu lat? Wyjaśniamy!

Bransoletki dla mężczyzn kiedyś

Bransoletki były noszone przez mężczyzn już w czasach starożytnych. Symbolizowały status i przynależność do określonych grup społecznych, a także służyły jako ozdobne dodatki. Przykładowo, starożytni Egipcjanie nosili bransoletki z amuletami, mające chronić ich przed złymi duchami. Spartanie zdobili swoje nadgarstki, aby podkreślić męstwo i siłę, a Asyryjczycy wykorzystywali dodatki biżuteryjne w celu podkreślenia swojej wiary i duchowości.

Bransoletki dla mężczyzn dziś

bizuteria meska

Moda nieustannie czerpie inspiracje z przeszłości, jednocześnie dostosowując się do wymagań współczesnego świata i kształtując nowoczesne trendy. Świetnym przykładem są bransoletki dla mężczyzn – kiedyś symbol statusu i męstwa, dziś wyraz osobowości i unikalnego stylu.

Bransoletki męskie to modny dodatek, który podkreśli każdy look. Obecnie panowie mogą wybierać wśród bransolet wykonanych ze stali nierdzewnej, mosiądzu, skóry, sznurka, złota, srebra, z dodatkiem drewna, koralików czy lawy wulkanicznej… Bardzo popularne są również dodatki o osobistym charakterze, np. z ważnymi dla mężczyzny symbolami czy grawerunkiem.

bransoletka meska

Wybór idealnej bransoletki męskiej

Wybór idealnej bransoletki męskiej, dla siebie lub na prezent, może wydawać się wyzwaniem – warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych aspektów, mogących ułatwić podjęcie decyzji.

Bransoletka powinna pasować do okazji i wybranego na daną okoliczność stroju. Na formalne wydarzenia odpowiednim wyborem będą eleganckie, metalowe bransoletki oraz te wykonane ze złota i srebra. Z kolei bransolety skórzane, ze stali szlachetnej czy mosiądzu mogą być świetnym uzupełnieniem codziennych stylizacji.

bransoletka meska

Wybierając bransoletkę, należy wziąć pod uwagę karnację mężczyzny. Panom o ciepłym typie urody polecane są akcesoria w kolorze złota lub brązowe, natomiast chłodny typ urody doskonale podkreśli biżuteria srebrna lub ze stalowymi detalami.

Decydując się na zakup bransoletki, warto uwzględnić również styl życia oraz aktywności dominujące w codziennym życiu mężczyzny. Panom spędzającym większość czasu w biurze, których garderoba opiera się na garniturach, z pewnością przyda się elegancka, metalowa bransoleta, natomiast mężczyźni aktywni, preferujący sportowy styl, z pewnością docenią bransolety z trwałych materiałów, takich jak skóra, stal szlachetna czy silikon.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz