Budowa domów krok po kroku

budowa domu

Proces budowy każdego domu jednorodzinnego składa się z kilku niezmiennych etapów. Warto się upewnić, że każdy z nich uwzględniliśmy już na etapie przygotowań. Dzięki zapoznaniu się etapami budowy domu krok po kroku możemy perfekcyjnie przygotować się do całego przedsięwzięcia – a co za tym idzie usystematyzować i usprawnić prace budowlane. Poznajmy kolejne etapy.

Przygotowania formalne do budowy domu

Budowa domów w Mikołowie to niezwykle skomplikowany proces. Zaczynamy jednak od formalności. Jest to jeden z najistotniejszych etapów i nigdy nie możemy go opuścić. Na tym etapie gromadzimy wszystkie dokumenty, pozwolenia i zgody oraz określamy specyfikacje naszego domu jednorodzinnego. Stan 0 rozpoczyna się w momencie zakupu działki budowlanej. Pierwszym krokiem będzie zakup projektu budowlanego, gotowego lub indywidualnego. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że indywidualny projekt budowlany może być nieco droższy, a jego przygotowanie wymaga więcej czasu. Jednak jego największą zaletą jest uwzględnienie naszych preferencji oraz indywidualnych potrzeb.

Stan zerowy – na czym polega?

Etap stanu zerowego rozpoczyna się zwykle od ogrodzenia całego placu budowy. W następnej kolejności należy wytyczyć dokładną lokalizację naszego domu. Pamiętajmy, że wytyczenie nieruchomości w terenie może wykonać jedynie uprawniony geodeta.

Po wytyczeniu nieruchomości następuje wyrównanie działki i przygotowanie fundamentów oraz piwnicy. Podczas budowy fundamentów musimy pamiętać o izolacji części podziemnej oraz o rozprowadzeniu poziomych elementów kanalizacyjnych. Z kolei remonty dachów w Katowicach powinniśmy odłożyć na miesiące wiosenne. Jeśli chcemy sprawnie pokierować pracami budowlanymi, umówmy się wcześniej z ekipą murarską oraz właśnie z dekarzem.

Kiedy można rozpocząć wykańczanie domu?

Na ten moment czeka zdecydowanie najwięcej osób, które lada moment chcą wprowadzać się do nowego lokum. Po podłączeniu wszystkich przyłączy kanalizacyjnych, prądowych oraz gazowych, można rozpocząć przemyślenie wystroju wnętrz. Najpierw warto wykonać gładzie na ścianach, a następnie zamontować podłogi. Dalej niesie nas tylko nasza kreatywność oraz wyobraźnia.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz