Co dają pacjentowi implanty zębowe?

implanty zebowe


Atrakcyjny uśmiech ma bardzo duże znaczenie. Po pierwsze sprawia, że jesteśmy postrzegani, jako bardziej pozytywni ludzie, poprawia nasze dobre samopoczucie, jak również umożliwia pozbycie się całego szeregu kompleksów. Niestety możemy mieć problem z licznymi brakami w uzębieniu, a te psują estetykę twarzy. Rozwiązaniem są trwałe uzupełnienia protetyczne. Bardzo dużą popularnością cieszą się implanty zębowe, których wszczepienie odbywa się w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych.

Chętnie korzystamy z pomocy stomatologów, którzy dzięki swojej wiedzy, a także doświadczeniu mogą znacząco poprawić estetykę uśmiechu, jak również sprawdzić, że poczujemy się dużo bardziej komfortowo.

Wiele osób boryka się w nieestetycznym uśmiechem, nierównymi zębami, przebarwieniami, kamieniem nazębnym, jak również brakiem uzębienia. Rozwiązaniem jest oczywiście wykonanie przeglądu stomatologicznego, kontakt z doświadczonym stomatologiem, ortodontą, a także implantologiem. Fachową pomoc otrzymamy w https://www.stomatologiajarzebiny.pl/.

Zobacz także:  https://myway.com.pl/jakie-sa-3-najwieksze-zalety-wybielania-zebow/

Czym są implanty zębowe?

Implanty zębowe to bardzo popularne uzupełnienia protetyczne, które w stosunkowo krótkim czasie mogą całkowicie odmienić wygląd naszej twarzy, poprawić estetykę uśmiechu, zapewnić również prawidłowe rozdrabnianie pokarmu. To sztuczne zęby, wykonane z bardzo dobrej jakości komponentów. Implanty zębowe składają się z korzenia – wkrętu, łącznika, a także korony zębowej.

Jakie są najważniejsze zalety implantów zębowych?


Implanty zębowe przede wszystkim są trwałe. Inwestując w tego rodzaju uzupełnienia protetyczne, mamy pewność, że efekt będzie trwały, a same implanty wytrzymają wiele lat. Nie zmieni się ich wygląd, kolor, właściwości fizyczne. Dużym plusem implantów zębowych jest również to, że można je indywidualnie dopasować do potrzeb każdego pacjenta.

Wśród najważniejszych walet implantów zębowych, możemy wymienić:

  • dostępność,
  • rozsądne koszty,
  • stosunkowo krótki czas przygotowania,
  • małą ilość przeciwwskazań do wszczepienia,
  • naturalny wygląd,
  • brak możliwości odróżnienia implantu od naturalnego zęba,
  • możliwość doboru odpowiedniej kolorystyki,
  • zapewnienie prawidłowej pracy żuchwy,
  • poprawę estetyki uśmiechu i wyglądu twarzy,
  • umożliwienie prawidłowego trzymania pokarmu i jego rozdrabniania.

Wszczepienie implantów jest bezpieczne i nie jest skomplikowane. Dużym plusem jest również to, że po zabiegu nie ma długiej rekonwalescencji, nie jest również ona problematyczna. 

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz