Czy tanie OC to dobry wybór?

ubezpieczenie samochodu

OC to obowiązkowe ubezpieczenie, do którego wykupienia zobowiązany jest każdy posiadacz samochodu. Wielu kierowców zastanawia się, czy wybór najtańszej oferty na pewno jest opłacalny. Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym tekście. 

Czy warto wybrać tanie OC?

Wiele osób zastanawia się, czy wybór najtańszej oferty OC na rynku to na pewno dobra decyzja. Mają oni wątpliwości czy za niższą ceną nie pójdzie również niższa jakość usługi lub jej mniejszy zakres. Mamy dla Ciebie dobrą informację – nie musisz się tego obawiać. Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych bardzo konkretnie precyzuje jakie świadczenia ubezpieczyciel musi zawrzeć w polisie. Można mieć więc pewność, że każdy podstawowy pakiet OC wygląda tak samo.

Wiedząc, że na wybraniu tańszego OC nic nie tracisz, możesz śmiało przystąpić do wyboru najkorzystniejszej dla siebie oferty. Warto jej poszukiwać, korzystając z jednej z dostępnych w Internecie porównywarek ubezpieczeń, która zestawi ze sobą różne oferty. Wystarczy podać podstawowe dane samochodu, a porównywarka precyzyjnie obliczy wysokość Twojego OC. Osoby z Lublina i okolic zachęcamy do sprawdzenia w Google frazy tanie OC w Lublinie.

Sprawdzone sposoby na tanie OC

Jeżeli właśnie przymierzasz się do zakupu auta, wiedz, że jest to najlepszy moment, aby pomyśleć o obniżeniu składki OC. Na wysokość składki wpływają m.in. parametry pojazdu. Jednym z nich jest pojemność silnika. W jaki sposób wpływa ona na cenę ubezpieczenia? Towarzystwa ubezpieczeniowe przy ustalaniu wysokości składki biorą pod uwagę ryzyko kolizji. Im mniejsza pojemność silnik, tym mniejsza moc samochodu i mniejsze prawdopodobieństwo wypadku. Jeżeli masz taką możliwość – postaw na auto o niższej mocy.

Wybierając polisę, warto także spojrzeć na proponowane zniżki i promocje. Niektórzy ubezpieczyciele obniżają cenę OC np. ze względu na wykupienie polisy online. Warto także skorzystać z ofert łączonych, które zawierają w sobie dodatkowe ubezpieczenia. Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem polisy OC, sprawdź w wyszukiwarce hasło agencja ubezpieczeniowa w Lublinie.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz