Opakowania foliowe na owoce to podstawowy sposób zabezpieczenia produktów spożywczych na czas ich transportu czy sprzedaży w sklepach. Tego typu osłona ogranicza ryzyko ich obicia się, ale też sprzyja dłuższemu zachowaniu świeżości Lekkość i ekonomiczność rozwiązania to kolejne ważne jego cechy. Czy warto używać opakowania foliowe na owoce pomimo ich poważnych wad?
Opakowania foliowe na owoce – dlaczego warto je stosować?
Opakowania foliowe na owoce stają się popularne z uwagi na mniejsze koszty związane z ich zakupem oraz ochronę żywności przed zmarnowaniem. Są bezpieczne w użytkowaniu i opatrzone stosownymi certyfikatami. Mają bardzo szerokie zastosowanie i od lat są wykorzystywane w różnych gałęziach, również w branży spożywczej. Dlatego każdy użytkownik ma pewność, że są odpowiednie do kontaktu z żywnością. Uniwersalność, praktyczność, niska cena – to atuty, które przemawiają za ich zakupem. Minusem jest natomiast długi czas rozkładu i trudność w utylizacji foliowych opakowań. Dlatego też coraz więcej firm przechodzi na bardziej ekologiczny rozwiązania, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia zanieczyszczeń środowiska i odpadów.
Opakowania biodegradowalne – ekologiczne rozwiązania dla wielu firm
Opakowania biodegradowalne to rozwiązania przyszłościowe, pozwalające ochronić zasoby planety. Są przyjazne dla środowiska naturalnego. Dlatego też stanowią lepsze rozwiązanie aniżeli plastik. Opakowania biodegradowalne składają się z produktów takich jak odpadki z branży spożywczej, w tym różnego typu rośliny. Zastosowanie znajduje również skrobia. W krótkim czasie ulegają one szybkiemu rozkładowi, dlatego mogą być kompostowane. Charakteryzują się lekkością, trwałością i ekonomicznością. Są odpowiednie dla różnego typu przedsiębiorstw. W przeciwieństwie do folii i plastiku nie rozkładają się w glebie przez setki tysięcy lat. Aktualnie przemysł wykorzystuje materiały takie jak biopolimery, puszki czy butelki, które można ponownie przetworzyć i nadać im drugie życie.