Czym różni się tupet od peruki?

tupet czy peruka

Peruka oraz tupet to pierwsze produkty, po jakie sięga się w przypadku nadmiernego wypadania włosów. Kłopot związany z łysieniem dotyczy obecnie zarówno kobiet, jak i mężczyzn i to w różnym wieku. Peruki i tupety pozwalają zakryć pojawiające się przerzedzenia na głowie. Czym jednak różni się jeden produkt od drugiego?

Jakie są różnice między tupetem a peruką?

Peruka zbudowana jest z czepka, do którego przytwierdzone są naturalne lub syntetyczne włosy. Zakładana jest na całą głowę. W zależności od typu czepka peruka może być nakładana na wcześniej przygotowane włosy lub wymagać dodatkowego montażu na taśmę/ specjalny klej. Tupet ma podobną konstrukcję do peruki, ale pokrywa tylko przerzedzony obszar głowy, a nie jej całość.

Należy pamiętać, aby dobierając produkt zwrócić szczególną uwagę na jego kolor i fakturę, tak aby odpowiadał włosom użytkownika. To bardzo istotne, ponieważ tupety, które nie wpasują się we fryzurę swojego właściciela, będą od razu widoczne a przez to mogą znacznie „odstawać”. Peruka to z kolei propozycja dla osób, u których łysienie ma na tyle duży zasięg, że tupet nie jest w stanie go zakryć.

Jakie są zalety peruki?

Podstawową zaletą peruki i jej przewagą nad tupetem jest to, że daje całkowite dopasowanie i efektowną fryzurę. Nie trzeba martwić się o widoczność przerzedzonych obszarów. Peruki występują z różnymi rodzajami czepków. Do najpopularniejszych można zaliczyć m.in. czepki mono top i lace front. Pierwsze są bardzo szybkie w zakładaniu i nie sprawiają dyskomfortu w trakcie noszenia. Posiadają elementy mikroskóry, które gwarantują wygodę użytkowania. Czepki lace front to z kolei propozycja dla osób, które chcą uzyskać naturalną linię przejścia między włosami a czołem. Takie produkty oferuje m.in. klinika włosów Sukcesja, która dba o jakość proponowanych wyrobów.

Jakie zalety mają tupety?

Tupet to idealny sposób na zakrycie przerzedzonych, łysiejących obszarów w okolicy przedziałka włosów lub czubka głowy. Można nabyć zarówno produkty z włosów naturalnych, jak i syntetycznych. Właściwie dobrany tupet idealnie wpasowuje się we fryzurę użytkownika i jest bardzo wygodny w noszeniu. Bazę stanowią delikatne materiały, które nie podrażniają skóry. Siatka, do której przymocowane są włosy, jest elastyczna, ułatwiając założenie tupetu.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz