Czym wyróżniają się śruby do pasów?

sruby do pasow

Bez śrub ciężko jest sobie wyobrazić prawidłowo funkcjonujący przemysł, ale również wykonywanie wielu pragmatycznych, codziennych zajęć. Te drobne elementy odgrywają ogromną rolę w tworzeniu złączeń różnych typów konstrukcji, począwszy od tych monumentalnych, a na domowych kończąc. Warto pamiętać, że podział śrub na poszczególne kategorie uzależniony jest od konkretnej dziedziny przemysłowej. Śruby do pasów szczególnie przyjęły się w branży samochodowej.

Śruby do pasów nazywane również śrubami talerzowymi lub czerpakowymi wyróżniają się solidną budową, wytrzymałością oraz odpornością na zróżnicowane czynniki atmosferyczne. Nic dziwnego, że są szczególnie cenione w przemyśle motoryzacyjnym, aczkolwiek ich zastosowanie ma znacznie szerszy zakres. Tego typu elementy stanowią ważną część asortymentu wielu sklepów. Duży wybór śrub do pasów DIN 15237 można znaleźć także w sklepie Logis.

Śruby czerpakowe różnią się od innych wariantów parametrami, w tym rozmiarem (również rozmiarem i rodzajem gwintu) i klasą wytrzymałości. To, czy są wyprodukowane z solidnego materiału, powinno być udokumentowane odpowiednimi certyfikatami.

W trakcie montażu, śruby talerzowe umieszczane są w otworach. Specyficzny kształt ich łbów, przypominający kopułę wpływa na idealne dopasowanie do zagłębień. Daje to pewność, że połączenia są stabilne bez ryzyka poluzowania lub rozkręcenia. Podobnie jak większość innych śrub, również elementy tej kategorii wykonane są ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej lub węglowej. Pokryte są także dodatkową cynkową warstwą ochronną, dzięki czemu zachowują swoje właściwości również w warunkach szczególnie narażonych na korodowanie.

Wysokojakościowe śruby do pasów mają m.in. symbol DIN 15237. Jak się okazuje, jest to nie bez znaczenia. Zapytaliśmy o to eksperta, pracującego od lat w sklepie Logis, który wyjaśnia, że: Jest to skrót od niemieckiego określenia normy Deutsches Institut für Normung 15237. Daje ona gwarancję, że w każdym sklepie, w którym kupujemy tak oznaczony element złączny, otrzymujemy wyrób spełniający wszystkie wymagane standardy wykonania. Śruby z tym symbolem charakteryzują się wysoką jakością, wytrzymałością oraz jednakowymi, powszechnie ustalonymi parametrami.

Bez wątpienia wysoka jakość śrub jest kluczowym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo i funkcjonalność każdej konstrukcji. Warto, więc nie ryzykować i wybierać tylko wyroby z odpowiednim oznaczeniem.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz