Dachy zielone Broof t1 – co trzeba o nich wiedzieć?

Dom z roślinnością

Dachy zielone to świetny sposób na bezpieczeństwo domu, bloku bądź innego budynku, dzięki ich zastosowaniu można ograniczyć pożar budynku, ponieważ same dachy nie rozprzestrzeniają ognia, jest to niewątpliwą zaletą w przypadku gdy kilka budynków stoi obok siebie, wtedy zielone dachy blokują możliwość przejścia ognia na kolejne budynki. Są również świetnym i nowoczesnym zastosowaniem w miastach, gdzie dostęp do zieleni bywa ubogi, a takie swego rodzaju ogrody będą przyciągać oko przechodniów i relaksować mieszkańców.

Co trzeba wiedzieć o dachach zielonych Broof t1?

Dachy zielone Broof t1 to te, które są stworzone ze starannie wyselekcjonowanej mieszanki kruszyw mineralnych i materii organicznej, dopisek Broof t1 oznacza klasyfikację. Dachy zielone z tą klasyfikacją mają właściwości nierozprzestrzeniające ognia, czyli są wykonane z materiałów, które mają właściwości odporne na ogień. Zielone dachy to tak naprawdę przyszłość wielu miast w tym miast znajdujących się w naszym kraju przykładowo zielone dachy w Lubuskim świetnie odgrywają swoją dekoracyjną rolę oraz zapewniają bezpieczeństwo. Bardzo mało się mówi o tym, że korzyści z zastosowania zielonych dachów są tak obszerne, mogą w dużym stopniu wpływać na termoizolację budynków oraz zapewnić wyciszenie hałasów panujących na ruchliwych ulicach, jest to świetne udogodnienie dla mieszkańców.

Jakie są zalety stosowania dachów zielonych w miastach?

Korzystanie z dachów zielonych z klasyfikacją Broof t1 oprócz tego, że zapewni mieszkańcom bezpieczeństwo, to da im dostęp do natury, o którą ciężko w zakorkowanych miejscach. Projekty takich dachów są różne, mogą wyglądać jak małe przydomowe ogrody lub jak malutkie odzwierciedlanie parku czy lasu, wyposażone w mech i kilka pomniejszych drzew. W takich miejscach łatwo się wyciszyć oraz podziwiać krajobraz z wysokiego punktu widokowego, który daje widok na całe otaczające miasto. Należy również wspomnieć o redukcji CO2, której wysoki poziom występuje szczególnie w dużych miastach.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz