Dlaczego awaryjne otwieranie wymaga pomocy ślusarza?

drzwi w domu

Wracając po długim i trudnym dniu do własnego mieszkania nie zawsze możemy spodziewać się, że wszystko pójdzie tak jak należy. W momencie kiedy staniemy przed drzwiami własnego mieszkania i chcąc otworzyć drzwi ułamie się nagle klucz, w takiej sytuacji ciężko jest cokolwiek zdziałać samemu. To nie wszystko, ponieważ nawet chcąc wsiąść do samochodu możemy znaleźć problem, który spowodowało zatrzaśnięcie się drzwi z kluczykami w środku. W takiej sytuacji najważniejszą rzeczą jest zachowanie zdrowego rozsądku i natychmiastowe wezwanie odpowiedniej pomocy, praktycznie samodzielnie nie jesteśmy w stanie otworzyć drzwi, gdyż po pierwsze nie posiadamy odpowiednich narzędzi a po drugie nie mamy wiedzy i umiejętności które pozwoliłyby uporać się z problemem. Z kolei fachowiec uczyni to bardzo szybko rozwiązując nasze zmagania z zablokowanymi drzwiami.

Tylko fachowa pomoc…

Każdy z nas powinien być świadomy tego, że nie znając się na danej czynności po prostu możemy więcej zepsuć niż naprawić, dlatego w momencie kiedy mamy trudności z otworzeniem drzwi od mieszkania czy samochodu, najlepszym sposobem będzie wezwanie pomocy jaką oferuje nam ślusarz Kraków. Doświadczony fachowiec posiadający odpowiedni sprzęt oraz niezbędną wiedzę, bardzo szybko rozwiąże problem a my będziemy mieć gwarancje, że mechanizm zamka w żaden sposób nie zostanie uszkodzony, a my sami po krótkiej chwili będziemy mogli wrócić do zaplanowanych czynności. Warto wiedzieć, że zamawiając fachowca w przypadku awarii drzwi od samochodu będziemy zmuszeni przygotować oraz okazać dowód rejestracyjny pojazdu ze względu, iż udzielający nam pomocy specjalista musi mieć pewność, że jesteśmy właścicielem pojazdu. W innym przypadku może odmówić udzielenia nam pomocy. Kolejną istotną sprawą, którą warto wiedzieć w tej kwestii to czas pracy Pogotowia Zamkowego https://www.pogotowie-zamkowe-krakow.pl/. Mianowicie oferujący nam pomoc ślusarz pracuje siedem dni w tygodniu przez całą dobę, mając na swojej głowie całe miasto. Dlatego nie musimy się już więcej martwić że przykładowo jest późny wieczór czy też dzień wolny od pracy, gdyż pracownik pogotowia zamkowego zawsze sprawuje służbę.

Ile przyjdzie nam zapłacić?

Kwestia ceny bywa zawsze szczególnie drażliwa, niestety w tym wypadku bardzo ciężko jest ją przewidzieć z kilku przyczyn. W zależności czy pomoc będzie potrzeba przy otwieraniu drzwi od mieszkania czy samochodu na samym starcie cena może się różnić. Po drugie wszystko zależy od typu drzwi, które mogą mieć nieco innych mechanizm zamka, rodzaj drzwi oraz wiele, wiele innych aspektów które wpływają na ostateczną cenę. Oczywiście nie zapominajmy o odległości jaką będzie musiał przemierzyć fachowiec, aby dotrzeć na miejsce i udzielić nam pomocy, im dalej tym cena będzie wyższa. Tak czy inaczej będziemy musieli wezwać pomoc ze względu na to, że nikt z nas nie posiada specjalistycznych narzędzi oraz konkretnej wiedzy na ten temat.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz