Dlaczego warto inwestować w szelki dla kota?

pexels tomas ryant 2870489

Szelki cieszą się coraz większą popularnością wśród właścicieli czworonogów. Nic w tym dziwnego. Istnieje wiele powodów, dla których warto zainwestować w specjalną uprząż dla kota. Oto kilka z nich.

Koty wychodzące na zewnątrz rzadziej są destrukcyjne

Istnieje wiele powodów takiego stanu rzeczy. Przede wszystkim dotyczą tego, że koty żyjące na zewnątrz mają większe poczucie odpowiedzialności za swoje terytorium i jego zasoby. Dodatkowo są bardziej opiekuńcze, ponieważ są bardziej zaangażowane w życie danej społeczności.

Warto również wiedzieć, że koty, które regularnie korzystają ze spacerów zwykle trzymają się bliżej domu i są bardziej aktywne, dzięki czemu rzadziej się nudzą i z reguły są mniej destrukcyjne. Pamiętaj o tym, wybierając szelki dla czworonoga – niezależnie, czy będzie to obroża dla kota na kleszcze czy klasyczna uprzęż.

Szelki zapewnią Twojemu kotu bezpieczeństwo i ochronę

Szelki są doskonałym narzędziem dla właścicieli kotów żyjących w środowisku, w którym rzadko przebywają one na zewnątrz. Koty mogą bardzo szybko znaleźć się w niebezpiecznych sytuacjach, a uprząż zapewnia im bezpieczeństwo – na przykład, gdy w pobliżu znajdzie się agresywnie nastawiony pies. Szelki są również doskonałym sposobem na powstrzymanie futrzanego przyjaciela przed ucieczką, a także zniechęcają go do drapania innych zwierząt lub ludzi.

Zapewniają zabawę na świeżym powietrzu dla kociaków

Wyprowadzanie małych kotów na zewnątrz może być trudne – mogą się one bać odgłosów samochodów i przechodzących ludzi lub być zbyt ciekawe tego, co dzieje się na zewnątrz. Ponadto koty mają tendencję do włóczenia się, kiedy nie są trzymane pod kontrolą, przez co łatwo mogą się zgubić, zostać zranione przez drapieżniki lub narazić się na inne niebezpieczeństwa. Dlatego właśnie szelki dla czworonogów są tak przydatne: dają kotu dużą swobodę eksplorowania podwórka, nie dając mu jednocześnie możliwości ucieczki poza wyznaczony przez właściciela obszar zabawy.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz