Dlaczego warto mieć matę do akupresury

mata do cwiczen

Maty do akupresury od kilku lat stają się coraz bardziej popularne. Są to maty z wypustkami-kolcami, które, chociaż wyglądają na ostre, nie sprawiają bólu, a pozwalają się bólu pozbyć. Początkowo korzystanie z takiej zdrowej maty może sprawiać lekki dyskomfort, jednak szybko on mija. Używanie maty można wydłużać przy kolejnych jej użyciach, kiedy już przyzwyczaimy się do jej działania. Rytuał codziennego kładzenia się na macie zbawiennie wpłynie na nasze zdrowie.

Mata do akupresury po wysiłku fizycznym

Chociaż maty mogą wyglądać groźnie, to pomagają one łagodzić ból, zdjąć napięcie, poprawić krążenie krwi. Dlatego warto stosować je po wysiłku fizycznym. W takim wypadku pozwalają one się zregenerować i poradzić sobie z bólem po ćwiczeniach. W matach występują punkty nacisku, które pozwalają naszemu ciału się odblokować, które wpływają zbawiennie na gojenie się ciała. Mata stymuluje przepływ krwi do mięśni, pomaga się też zrelaksować, obniżyć poziom kortyzolu po treningu.

Te zdrowe maty mogą też zastąpić masaż. Mamy tutaj uciskanie poszczególnych części naszego ciała. Można je zastosować na całe ciało, z większym naciskiem na miejsca, w których odczuwamy tak zwane zakwasy.

Po takim relaksie na macie mniej odczuwamy ból kręgosłupa i mięśni, możemy też zregenerować się po ciężkim dniu czy też treningu. Zakup maty może pozwolić zaoszczędzić na specjalistach, masażystach. Mata jest przenośna, możemy z niej korzystać kiedy chcemy, w każdych warunkach.

Mata do akupresury a sen

Maty mają zbawienny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Więcej na ten temat możemy znaleźć na https://zdrowematy.pl. Po matę do akupresury warto sięgnąć przed snem. Ćwiczenia fizyczne takie jak joga pomagają się rozluźnić, pomagają też na bóle kręgosłupa, warto jednak też do naszej jogowej rutyny włączyć matę. Relaks połączony ze spokojnym oddychaniem czy medytacją na macie do akupresury pozwala złagodzić stres, zregenerować mięśnie, obniżyć poziom kortyzolu. Dzięki temu sen po takiej sesji będzie spokojniejszy. Mata może nam też pozwolić szybciej zasnąć, ponieważ będziemy się do łóżka kładli zrelaksowani. Maty to tani i naturalny sposób na walkę z bezsennością.

Mata do akupresury jest idealna dla każdego, bez względu na wiek. Jest łatwa w obsłudze i przenośna, a do tego znaleźć można wiele modeli na każdą kieszeń. Dzięki swoim kolcom mata może nam pomóc nie tylko się zrelaksować i pozbawić nas bólu, ale też ujędrnić ciało. Sprawdzi się też w przypadku kobiet w ciąży, które narzekają na ból w dolnej części pleców czy ból nóg.

Zdrowe maty stosować można także na stopy – jest to świetny sposób na walkę z bezsennością i poprawę jakości snu. Mata powoduje ucisk na punkty, które odpowiadają za spokojny sen.

Jak widać, zakup maty to inwestycja w nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Zdrowe maty pomagają w sytuacjach stresowych, mogą obniżyć wysokie ciśnienie krwi, a dzięki temu wpłynąć pozytywnie na odporność czy inne problemy zdrowotne. Dlatego warto mieć matę w swoim domu i używać jej codziennie przed snem.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz