Do jakich zabiegów stosowany jest botoks?

zabiegi z wykorzystaniem botoksu

Botoks, czyli toksyna botulinowa, stał się synonimem zabiegów medycznych mających na celu zmniejszenie widoczności zmarszczek. Jednak jego zastosowania wykraczają daleko poza sferę beauty, oferując ulgę w różnych schorzeniach. Oto przegląd zabiegów, w których wykorzystuje się botoks!

Estetyczne zastosowania botoksu

Najczęściej botoks Zabrze – https://www.motylclinic.pl/zabiegi/botoks-usuwanie-zmarszczek/ stosowany jest w celach estetycznych, na przykład do poniższych procedur:

Redukcja zmarszczek

Podstawowym kosmetycznym zastosowaniem botoksu jest rozluźnienie mięśni twarzy, a tym samym wygładzenie zmarszczek, kurzych łapek i innych rodzajów zmarszczek na twarzy. Jego efekty widoczne są przez około 3-6 miesięcy.

Konturowanie twarzy

Botoksu można również używać do zmiany konturu twarzy, przykładowo zmniejszenia kwadratowej linii szczęki, poprzez działanie na mięśnie żwaczy.

Medyczne zastosowania botoksu

Ze względu na swoje działanie botoks również znakomicie nadaje się do prowadzenia różnych procedur medycznych, na przykład wykorzystuje się go w poniższych przypadkach:

  • Skurcze mięśni – zastrzyki z botoksu są skuteczne w leczeniu takich schorzeń jak dystonia szyjna, która powoduje mimowolne skurcze mięśni szyi.
  • Zaburzenia pracy oczu – może pomóc w leczeniu zeza i kurczu powiek powodującego drganie powiek.
  • Nadmierna potliwość – znana jako nadmierna potliwość. Stan ten można złagodzić za pomocą botoksu, blokując nerwy pobudzające gruczoły potowe.
  • Przewlekłe migreny – w przypadku osób, które doświadczają migreny, botoks może pomóc zmniejszyć częstotliwość tych bólów głowy.
  • Nadreaktywny pęcherz – zastrzyki z botoksu mogą zmniejszyć nietrzymanie moczu spowodowane nadreaktywnością pęcherza moczowego.
  • Leczenie bólu – jest również stosowany w leczeniu różnych rodzajów bólu, w tym bólu pleców, szyi, szczęki, nerwów, rwy kulszowej, neuropatii, miednicy, przewlekłego bólu mięśniowo-powięziowego, choroby zwyrodnieniowej stawów, stawów i bólu stawów skroniowo-żuchwowych.

Jak odbywa się zabieg z użyciem botoksu?

Zabieg z wykorzystaniem botoksu polega na wstrzyknięciu niewielkiej ilości toksyny w określone mięśnie. Efekty są tymczasowe, ale mogą utrzymywać się przez kilka miesięcy. Choć ogólnie bezpieczny, potencjalne skutki uboczne obejmują ból, obrzęk, zasinienie w miejscu wstrzyknięcia, ból głowy, objawy grypopodobne, opadające powieki, krzywe brwi, krzywy uśmiech lub ślinienie.

Wszechstronność botoksu sprawia, że jest to cenną substancją, zarówno poprawiającą estetykę, jak i zapewniającą efekty medyczne. Niezależnie od tego, czy chodzi o poprawę wyglądu, czy o zapewnienie komfortu w przypadku chorób przewlekłych, botoks pozostaje skutecznym rozwiązaniem!

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz