Domy drewniane – czym się charakteryzują?

pexels public domain pictures 40973

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy dom drewniany jest tak samo trwały, jak murowany. Zwolenników pierwszego rozwiązania stale przybywa i z pewnością wpływ na to ma kilka elementów, które dom drewniany skutecznie odróżniają od nieruchomości stworzonych z innych materiałów. Czym charakteryzują się domy szkieletowe i czy warto się nimi zainteresować? Podpowiadamy. 

Czas budowy domu drewnianego

Jeśli pochodzimy z województwa Małopolskiego, to z pewnością obserwując domy drewniane w Krakowie mamy świadomość tego, że powstały one w dość krótkim czasie. Szacuje się, że na wybudowanie drewnianego domu potrzebne są 3 miesiące. Wpływa na to głównie tak zwana technologia sucha, która sprawia, że wszystkie materiały konstrukcyjne bądź izolacyjne dostępne są praktycznie od ręki. To również ma ogromny wpływ na czas realizacji domu z drewna.

Do konstruowania tego rodzaju budowy używa się wcześniej przygotowanych komponentów. Przygotowanie ich w halach produkcyjnych ma ogromny wpływ na przebieg całego procesu budowy.

Co jeszcze warto wiedzieć o drewnianych domach?

Drewniane domy i ich trwałość często poddawana jest wątpliwościom, jednak nic bardziej mylnego. Technologie i rozwiązania, które rozpracowywane są od lat, dają możliwość skonstruowania drewnianego domu, który trwałością będzie cieszył się długie lata. Ogromny wpływ ma na to również fakt, że ten rodzaj domów jest odporny na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Możemy zatem pokusić się o budowę drewnianego domu nawet zimą,co nie jest możliwe w przypadku domów budowanych na innych materiałach.

Na uwagę zasługuje również fakt, że domy drewniane prezentują się naprawdę bardzo ładnie i klimatem wpasowują się w każdy krajobraz otoczenia.

Nie ulega wątpliwości, że drewniane domy posiadają szereg zalet i plusów, których nie znajdziemy, chociażby w przypadku domów murowanych. Zdecydowanie warto zainteresować się tym rozwiązaniem.

 

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz