Dzwonek, domofon czy wideo domofon – jakie urządzenie wybrać?

domofon

Względy bezpieczeństwa z pewnością są ważne dla każdego właściciela posesji. Nie da się ukryć, że odwiedziny nieproszonych gości, mogą nieść za sobą poważne konsekwencje. Szczególne znaczenie ma to również w momencie, kiedy w domu są małe dzieci, które zwykle chętnie otwierają bramy i drzwi każdemu. Niezbędne staje się więc zamontowanie właściwego systemu zabezpieczeń. Do wyboru zwykle mamy dzwonek, domofon oraz wideo domofon. Na które rozwiązanie warto więc postawić?

Dzwonek- czy spełnia on jeszcze swoją rolę?

Dzwonek zamontowany przy bramie, czy przy samych drzwiach wejściowych, niegdyś był jednym z najpopularniejszych rozwiązań. Nie da się ukryć, że obecnie można na rynku znaleźć jego nieco ulepszone wersje. Dzwonek bezbateryjny czy dzwonek bezprzewodowy w dalszym ciągu cieszą się ogromną popularnością. Niemniej jednak zasadnicze pytanie brzmi: czy w obecnych realiach spełnia on jeszcze swoją rolę? Okazuje się, że daje on jedynie sygnał dźwiękowy, który informuje nas, że “ktoś” znajduje się przed naszą posesją. Niemniej jednak nie widzimy kto to jest, a także nie możemy usłyszeć głosu tej osoby. Można więc śmiało powiedzieć, że w konfrontacji z bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami, tradycyjny dzwonek zostaje daleko w tyle.

Zalety dzwonków

Dzwonek do drzwi posiada z pewnością kilka zalet. Do największych z nich można zaliczyć:
• ekonomiczność
• prosty montaż
• brak zbędnego okablowania czy baterii- w nowoczesnych modelach

Wady dzwonków

Nie da się ukryć, że rozwiązanie to posiada również kilka wad. Przede wszystkim, nie podnosi on poziomu bezpieczeństwa, gdyż nie wiemy, kto będzie próbował dostać się na naszą posesje. Nie widzimy danej osoby, a także nie słyszymy jej głosu.

Domofon- rozwiązanie tradycyjne, jednak wciąż aktualne

Kolejnym rozwiązaniem, które ma podnieść poziom zabezpieczeń na naszej posesji jest domofon. Jest to urządzenie najbardziej tradycyjne, stosowane często w blokach. Domofon do bloku ma przede wszystkim umożliwić mieszkańcom kontrolowanie tego, kto wchodzi do klatki. Jednak czy takie zabezpieczenie sprawdzi się również w przypadku domu jednorodzinnego? Można powiedzieć, że jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż dzwonek. Domofon pozwala bowiem usłyszeć głos danej osoby. Co więcej, rynek domofonów oferuje coraz to nowsze rozwiązania. Warto zwrócić uwagę chociażby na domofon bezsłuchawkowy czy domofon dwurodzinny.

Zalety domofonów

Do największych zalet domofonów można zaliczyć:
• ekonomiczność- domofony są nieco droższe od dzwonków, jednak dalej cena jest przystępna
• większe bezpieczeństwo- słysząc głos danej osoby, można ją rozpoznać
• nowoczesność i prostota obsługi- domofony stają się coraz bardziej nowoczesne i łatwe w obsłudze.

Wady domofonów

W zakresie domofonów, ciężko jasno określić jakie są największe wady tego urządzenia. Z pewnością dla niektórych, przeszkodą będzie to, że nie będą mogli zobaczyć osoby, która chce dostać się na posesję. Problemem może być również nieco bardziej wymagający montaż.

Wideodomofon- czy jest to rozwiązanie najdoskonalsze?

Ostatnim sposobem na zabezpieczenie posesji jest wideo domofon. Można śmiało powiedzieć, że w porównaniu z poprzednimi rozwiązaniami, to właśnie wideo domofon jest najbardziej zaawansowany pod względem technologicznym. Można również powiedzieć, że łączy on w sobie zalety dzwonka i domofonu, a także dodaje możliwość podglądu na “gościa”, który znajduje się po drugiej stronie bramy. Co więcej, na rynku obecnie dostępne są różnorodne modele tego typu urządzeń. Największą popularnością cieszy się jednak wideodomofon bezprzewodowy. Jego montaż jest prosty i szybki, a także nie trzeba martwić się dodatkowym okablowaniem.

Zalety wideodomofonów

Wideo domofon to urządzenie profesjonalne. Do jego największych zalet można zaliczyć:
• możliwość podglądu dzwoniącej osoby
• sygnał dźwiękowy
• prosta i intuicyjna obsługa
• zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa posesji

Wady wideofomofonów

Ciężko doszukiwać się w tym urządzeniu jakichkolwiek wad. Jednak mankamentem może być tu przede wszystkim dość wysoka cena takiego zestawu. Są to urządzenia znacznie droższe, od dzwonków i domofonów.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz