Fronty jako wizytówka mebli

modne meble

Konstrukcja mebli może być różna zależnie od ich przeznaczenia, jednak tym, co łączy wszystkie wyroby służące do przechowywania, będzie stosowanie w nich frontów meblowych. Spotkamy je zarówno w szafkach kuchennych, jak i łazienkowych czy meblach ustawianych w przedpokoju. Montuje się je w meblach do salonów i sypialni, gdzie zdobią komody, kredensy, wszelkiego rodzaju szafki czy regały. Są one elementem, który zwykle przesądza o wyglądzie mebla.

Dlaczego front meblowy ma tak duże znaczenie?

Meble są najważniejszym elementem aranżacji, ponieważ z uwagi na swe rozmiary będą w nim znakomicie widoczne. W ogromnym stopniu wpływają także na komfort jego wykorzystywania, ułatwiając wykonywanie rozmaitych codziennych czynności. Każdy projekt i gotowy wyrób musi więc łączyć w sobie zarówno wysoką funkcjonalność, jak i walory estetyczne. Za jedne i drugie odpowiedzialne są przede wszystkim forma mebla, zastosowane materiały, a także użyte okucia oraz akcesoria. Elementem przesądzającym o wyglądzie mebli okażą się jednak ich części najbardziej rzucające się w oczy, jakimi są fronty meblowe. Ich kształt oraz kolor i sposób wykończenia powierzchni będą decydowały o odbiorze mebla, ale także postrzeganiu całego wystroju. Będą jednak miały także znaczenie użytkowe – w zależności od użytego rozwiązania powierzchnia może wymagać różnych zabiegów konserwacyjnych czy częstotliwości czyszczenia. Różna może okazać się także ich trwałość, dlatego planując wykonanie mebli lub zabudowy warto korzystać z wyrobów renomowanego producenta frontów meblowych. W Gdańsku firmą, która wytwarza znakomite fronty, jest Ivpol-North.

Jakie są możliwości, jeżeli chodzi o fronty meblowe?

Fronty meblowe mogą powstawać z różnych materiałów i być wytwarzane na wiele sposobów. Robi się je z litego drewna, które jest następnie malowane, pokrywane bejcą lub lakierem, a często olejowane. Stosuje się również płyty z materiałów drewnopochodnych, które są oklejane fornirem albo laminowane folią z nadrukiem imitującym naturalne słoje oraz rozmaite wybarwienia. Ogromną popularnością cieszą się też fronty z MDF poddawane lakierowaniu, a często także frezowaniu w celu uzyskania bardziej zróżnicowanej powierzchni. Producentem frontów meblowych najwyższej jakości jest firma Ivpol-North z Gdańska.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz