Huawei wprowadza do sprzedaży WiFi Mesh

laptop

Huawei WiFi Mesh to nowy system routerów, opracowany z myślą o gospodarstwach domowych, w których do Internetu podłączonych jest wiele urządzeń.

System zapewnia stabilny transfer danych z prędkością dochodzącą do 2200 MB/s i obejmuje swoim zasięgiem dużą przestrzeń, nawet do 320 m². W sprzedaży dostępne są dwie wersje Huawei WiFi Mesh: zestaw złożony z trzech satelitów w rekomendowanej cenie detalicznej 999 zł oraz zestaw z dwoma satelitami w rekomendowanej cenie detalicznej 699 zł.

Huawei WiFi Mesh jest już dostępny w sprzedaży w sklepie internetowym huawei.pl, w sklepie Huawei Warszawa w galerii handlowej Westfield Arkadia (z powodu obostrzeń związanych z epidemią, sklep jest tymczasowo zamknięty) oraz w sklepach Media Expert, Media Markt, x-kom, Neonet, Komputronik i RTV Euro AGD. Oferta może różnić się w zależności od sklepu – szczegóły znajdują się u partnerów.

Stabilne i szybkie połączenie

Huawei WiFi Mesh to domowy system routerów, który zasięgiem sieci bezprzewodowej może pokryć przestrzeń nawet do 320 m². W zależności od powierzchni mieszkania można wybrać wariant składający się z trzech lub dwóch satelitów. Dzięki zaawansowanej technologii Mesh satelity łączą się ze sobą, tworząc siatkę połączeń i nachodzące na siebie sygnały, tym samym sieć domowa jest stabilna i wydajna w całym domu. Każdy z podłączonych do systemu satelitów został wyposażony w czterordzeniowy procesor Gigahome 1,4 GHz. W połączeniu z obsługą trzech pasm komunikacji AC2200: 2,4 GHz, 5 GHz i 5 GHz, które automatycznie przełączają się w zależności od potrzeb, system Huawei WiFi Mesh zapewnia stabilny transfer danych z prędkością dochodzącą do 2200 MB/s.

Wygodna konfiguracja i zarządzanie domową siecią

Konfigurację systemu routerów Huawei WiFi Mesh można przeprowadzić w prosty i wygodny sposób poprzez aplikację Huawei AI Life. Aplikacja ta umożliwia również zarządzanie domową siecią, w tym wybór ustawienia limitów prędkości, a także kontrolę korzystania z Internetu przez użytkowników podłączonych do sieci, np. dzieci.

Włączanie urządzeń do sieci domowej jest również bardzo wygodne. Dzięki funkcji Huawei Share, wystarczy przyłożyć telefon z systemem Android i włączonym NFC do jednego z satelitów systemu, aby połączyć się z domową siecią.

Bezpieczna sieć domowa

W Huawei WiFi Mesh wbudowane zostały mechanizmy ochronne Huawei HomeSec™, certyfikowane przez Unię Europejską pod kątem zgodności z RODO. Zapewniają one kompleksową ochronę danych, na poziomie sprzętu i oprogramowania.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz