Huśtawka kokon do ogrodu – dlaczego warto na nią postawić?

ogrod

Huśtawka kokon do ogrodu to mebel, który na przestrzeni ostatnich lat zyskuje na popularności. Cechuje się niewielkimi rozmiarami i oferuje wygodę porównywalną z klasycznymi bujanymi fotelami. Dlaczego warto ją mieć? Podpowiadamy.

Czym charakteryzuje się huśtawka kokon do ogrodu?

Huśtawka kokon do ogrodu to mebel najczęściej w kształcie kuli lub niewielkiej jajowatej formy, który posiada z przodu wycięty otwór. Wsiadając do środka można w pełni zrelaksować się i poczuć ulgę osłonięcia się od wiatru i owadów. Dla wygody umieszcza się w środku niewielkie poduszki, które zwiększają komfort użytkownika.

Huśtawki w formie kokonu dostępna jest w różnych wariantach kolorystycznych oraz w wielu rozmiarach. Wybierając konkretny model należy kierować się indywidualnymi potrzebami z uwzględnieniem wygody użytkownika. W tych największych huśtawkach mogą zmieścić się nawet dwie dorosłe osoby, które mogą komfortowo obok siebie przebywać.

Dlaczego huśtawka kokon do ogrodu to dobry pomysł?

Huśtawka kokon wykonana jest najczęściej z technorattanu lub innego syntetycznego, odpornego na warunki atmosferyczne materiału. Ogromną zaletą jest w takim przypadku przede wszystkim to, że mebel jest niezwykle odporny na wszelkie warunki atmosferyczne. Umiejscowiony w ogrodzie może być tam pozostawiony również na zimę, zarówno pod dachem altany, jak i na otwartym powietrzu.

Meble ogrodowe z technorattanu cieszą się ogromną popularnością ze względu na estetykę ich wykonania oraz niezwykłą trwałość. Stanowią doskonały element dekoracyjny zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie lub nawet na balkonie. Nie ulegają degradacji oraz nie wymagają stosowania żadnych środków konserwujących, ani impregnujących.

Technorattan z którego wykonuje się huśtawki w formie kokonu to syntetyczny materiał, który jest tworzywem całkowicie nieszkodliwym dla środowiska naturalnego. Zarówno procesu jego produkcji, użytkowania, składowania, a także recyklingu jest całkowicie bezpieczny dla natury. Nic więc dziwnego, że na szeroką skalę produkuje się coraz więcej mebli z użyciem tego surowca.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz