Hydroizolacja budynków – jak się ją wykonuje?

pexels pixabay 7931

Budynki narażone są na niekorzystne oddziaływania różnych czynników, między innymi wszechobecnej wilgoci. Można zabezpieczać je przed tego typu wpływami jeszcze na etapie budowy, co jest łatwiejsze i tańsze niż późniejsze dodawanie zabezpieczeń podczas remontu.

Hydroizolacja budynków – na czym polega?

Budynki można zabezpieczyć przed wilgocią, mającą negatywny wpływ na ich konstrukcję, kondycję poszczególnych elementów i warunki wewnątrz pomieszczeń. Może pomóc fachowa hydroizolacja budynków w Grodzisku Mazowieckim. Prace dotyczą części podziemnych obiektu oraz nadziemnych – ścian, dachu itd.

Podczas prac wykorzystuje się różne rodzaje materiałów izolacyjnych, w zależności od rodzaju hydroizolacji i miejsca jej zastosowania. Budynek zabezpiecza się z reguły przed bezpośrednim wpływem wody oraz wpływem wilgoci – wbrew pozorom to dwa różne zagrożenia. Hydroizolacja dobrana do rodzaju problemu znacząco poprawia sytuację.

Jak jest wykonywana hydroizolacja?

Za fachowe rozmieszczenie elementów hydroizolacji powinni odpowiadać fachowcy. Prace poprzedzają oględziny budynku i sporządzenie planu. Firma zajmująca się takimi usługami, np. Betontech Hydroizolacje i Naprawy Betonu, może zaproponować klientowi gotowe, sprawdzone rozwiązania. Zostają one dostosowane do specyfiki obiektu.

Można posłużyć się popularnymi materiałami izolacyjnymi, takimi jak papa lub folia. Układa się je przeważnie na powierzchniach płaskich, np. pod dachem. W ten sposób powstaje warstwa, która nie przepuszcza wody opadowej. Hydroizolacja może być wystarczająca, ale do tego potrzebny jest jeszcze system odprowadzania wody (rynny).

Czy profesjonalna hydroizolacja jest kosztowna?

Zabezpieczenie budynku przed niekorzystnym wpływem wód opadowych i wilgocią z otoczenia wymaga zastosowania różnych, dobrze dobranych materiałów. Hydroizolacja powinna być pełna z uwagi na konieczność zadbania o dach, ściany i podziemną część budynku, np. piwnice. Z tego względu ponosi się pewne koszty.

Podsumowując, z uwagi na możliwość pojawienia się uszkodzeń wywołanych wodą opadową i wilgocią należy wdrożyć hydroizolację w budynku. Pomoże to uniknąć dodatkowych wydatków na remonty.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz