Instalacja gazowa w aucie – dlaczego warto się na nią zdecydować?

auto w gazie

W czasach galopującej inflacji i ciągle zwiększanej akcyzy na benzynę, jazda samochodem staje się luksusem, na który nie każdego kierowce stać. Jazda komunikacją miejską jest dla wielu osób niekomfortowa, oraz nieopłacalna czasowo. Warto więc zastanowić się nad rozwiązaniami, które sprawią, że jazda samochodem może być mniejszym obciążeniem dla portfela kierowcy.

Do jakiego auta można założyć instalację gazową?

Możliwym rozwiązaniem na problem wysokiej ceny paliwa jest instalacja gazowa, której montaż w samochodzie pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy kierowcy. Wielu kierowców, przyzwyczajonych do samochodów napędzanych benzyną zastanawia się czy do ich auta możliwe jest założenie instalacji gazowej. Powstało wiele mitów w związku z instalacjami gazowymi, jak to, że nadaje się tylko do starych samochodów.

Błąd! Okazuję się, że instalacja gazowa LPG może być zainstalowana w praktycznie każdym samochodzie, ponieważ systemy wytrysku gazy produkowane są według najnowszych technologii. Możliwy jest montaż w pojazdach z silnikiem diesla, a nawet w ciężarówkach czy autobusach, gdzie zużycie paliwa jest znacznie większe niż w przypadku samochodów osobowych.

Dlaczego warto zdecydować się na instalację gazową w aucie?

Skoro wiadomo już, że montaż instalacji gazowej jest możliwy w każdym samochodzie, warto zastanowić się czemu zamontowanie instalacji gazowej w samochodzie jest dobrym pomysłem. Po pierwsze warto rozwiać mity dotyczące instalacji gazowej. Współcześnie instalację wcale nie powodują utraty mocy samochodu, na większości parkingów podziemnych jest możliwe parkowanie samochodów napędzanych gazem oraz dobrze dobrana instalacja gazowa oraz jej odpowiedni montaż nie niszczy silnika.

Jak widać auto napędzane gazem nie jest gorsze od tego napędzanego benzyną, a głównym powodem przerzucenia się na LPG jest cena. Po jednorazowym zainstalowaniu instalacji gazowej, koszty gazu są o połowę niższe od benzyny. Podczas gdy ceny popularnej 95 dawno przekroczyły 6 zł, a wręcz zbliżają się do 7 złotych za litr, cena LPG to koszt nieco powyżej 3 złotych. Przy regularnym korzystaniu z auta, możliwe jest zaoszczędzenie dużej sumy pieniędzy dzięki LPG.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz