Jak działa gilotyna do cięcia blach?

ciecie blach

Obróbka arkuszy metalu to nie lada zadanie, jakie wykonuje się przy pomocy specjalnych noży gilotynowych. Dzięki tym maszynom arkusze metalu będzie można przekazać dalej, do wykonania innych elementów. Do wyboru są różnego rodzaju gilotyny do cięcia blach.

Cięcie gilotyną – co należy wiedzieć na ten temat?

Mejer Pol Jarosław Mejer to firma, która doskonale wie, jak przebiega proces cięcia blach przy udziale nożyc gilotynowych. Jest to możliwe dzięki temu, że w ich posiadaniu znajdują się odpowiednio dedykowane urządzenia, które są w stanie poradzić sobie z tego typu zadaniami.

Cięcie gilotyną w Wejherowie możliwe jest przy udziale maszyn, które składają się z poszczególnych elementów:

  • stół – to na nim musi zostać umieszczona blacha, jaka poddana jest obróbce,
  • narzędzia tnące – jak sama nazwa mówi, to one odpowiedzialne są za obróbkę danego arkuszu,
  • mechanizm dociskowy – odpowiedzialny jest on za unieruchomienie elementu, dzięki czemu cięcie będzie przebiegać bez żadnych problemów,
  • dodatkowe akcesoria – ich zadaniem jest ustawienie arkusza w odpowiedni sposób, który umożliwi cięcie zgodnie ze wskazaniami.

Na ile etapów dzieli się cięcie gilotyną?

Cięcie gilotyną w Wejherowie dzieli się na trzy główne etapy:

  • etap sprężysto-plastyczny – czyli wywarcie nacisku na arkusz, dzięki czemu ten zaczyna się powoli odkształcać. Nie dochodzi jednak do przekroczenia granicy sprężystości. 
  • etap plastycznego płynięcia – to ten moment, kiedy zostaje zwiększony nacisk, dzięki czemu obrobienie arkusza nie będzie stanowiło już tak dużego problemu.
  • etap zerwania/pękania – wartość naprężenia wchodzi w fazę krytyczną, dzięki czemu arkusz traci swoją spójność. To finalny moment, kiedy blacha ma pożądany już kształt.

Mejer Pol Jarosław Mejer to firma, która na życzenie swoich klientów wykonuje gilotynowe cięcie blach. Dzięki temu arkusze metalu nie są tak postrzępione i będzie można użyć ich dalej. Cięcie przy pomocy gilotyny pozwala na uzyskanie większej dokładności i precyzyjności. 

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz