Maszyny rolnicze można kupić zarówno u producenta, jak i u pośrednika czy też importera. Każda z tych opcji jest równie popularna, jednak to, którą wybierzemy, zależy od naszych oczekiwań względem ceny, dodatkowych usług oferowanych przez dostawcę maszyny i nierzadko od tego, jak wiele kontaktów w branży posiadamy. Jak to jest w przypadku importera? W jaki sposób przeprowadzane jest kupno w odróżnieniu od zakupu bezpośrednio od producenta czy też od pośrednika?
U kogo można zakupić wybraną maszynę rolniczą?
Kwestia wyboru sprzedawcy maszyny jest bardzo interesująca z punktu widzenia kupującego. Dostępne są różne opcje, choć często są one zależne od tego, kto pyta o daną maszynę. Osobie prywatnej na przykład o wiele trudniej będzie otrzymać zachęcającą ofertę od producenta i najprawdopodobniej zwróci się ona ostatecznie do pośrednika. Z kolei przedsiębiorcy pozostający w branży od dawna chętniej będą sięgali po usługi importerów.
Jaka właściwie jest różnica między zakupami o każdego z nich i dlaczego najczęściej warto skorzystać z usług właśnie importera? Spróbujmy odpowiedzieć sobie na to pytanie.
Chcąc zakupić maszynę u producenta, zazwyczaj trzeba być sporą, dobrze prosperującą firmą. Dla niedużych firm lub indywidualnych klientów najprościej jest sięgnąć po pomoc pośrednika, ale trzeba się tutaj liczyć z o wiele wyższymi cenami i niezbyt dogodnymi warunkami zakupu. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się importer – na przykład importer Krone.
W jaki sposób pracuje importer maszyn rolniczych?
Każdy importer może pochwalić się umowami z wybranymi przez siebie producentami maszyn. Dzięki temu, że pracują z nimi bezpośrednio, są w stanie zaoferować klientowi pełną gamę urządzeń, a dodatkowo dopasować sprzęt pod konkretne wymagania danego klienta. Co ważne z perspektywy osoby, która kupuje także używane maszyny rolnicze, importer dysponuje także dostępem do oryginalnych części zamiennych, więc w razie potrzeby można skorzystać także z tego typu usługi.