Jak działają drukarki fiskalne online?

drukarki fiskalne

Drukarka fiskalna to sprzęt umożliwiający rejestrowanie transakcji handlowych. Oprócz wydawania paragonów mają również inne funkcje. Jak działają i czym różnią się od kas fiskalnych?

Drukarka fiskalna – działanie

Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga przestrzegania wielu przepisów. Jednym z nich jest prawidłowe rozliczanie się z przychodów. W przypadku sprzedaży usług i towarów niezbędne jest posiadanie kasy fiskalnej, która umożliwia rejestrowanie transakcji i wystawianie paragonów. Coraz częściej wybieraną opcją, są  sprzęty z funkcją zapisu danych online. Drukarki fiskalne online we Wrocławiu i innych miastach umożliwiają zapisywanie kopii transakcji bezpośrednio na nośnikach elektronicznych, dzięki czemu nie ma możliwości, aby jakikolwiek paragon się zgubił. Dodatkowo podłączane są do komputera i umożliwiają synchronizację z programem sprzedażowym. Zapewniają bardzo dobrą kontrolę nad obiegiem dokumentów oraz usprawniają cały proces. Idealnie sprawdzą się w punktach usługowych lub sklepach. Po zapłacie drukowany paragon trafia do rąk klienta, natomiast jego kopia jest zapisywana bezpośrednio na nośnik pamięci, do którego podłączona jest drukarka. 

Czym różni się drukarka fiskalna od kasy fiskalnej?

Podstawową różnicą pomiędzy działaniem kasy a drukarki jest to, że kasa stanowi osobne urządzenie, które może funkcjonować samodzielnie. Drukarki fiskalne wymagają podłączenia do komputera lub innego sprzętu oraz skonfigurowania z odpowiednim programem. Z racji tego drukarki dobrze sprawdzają się w dużych przedsiębiorstwach, gdzie wymagane jest kontrolowanie stanów magazynowych i nadzór nad kilkoma poziomami sprzedaży. Zarówno drukarki, jak i kasy fiskalne można łatwo połączyć z terminalem kart płatniczych, co dodatkowo zwiększa ich funkcjonalność. Dzisiaj tego rodzaju sprzęty są małe i łatwe w obsłudze, a specjalne oprogramowanie umożliwia tworzenie raportów okresowych – miesięcznych czy rocznych, wymaganych do przedstawienia w urzędzie skarbowym. 

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz