Jak uniknąć zniszczenia iPad i iPhone?

etui do telefonu

Odpowiedzią na to pytanie jest etui. Czym jednak charakteryzują się etui do iPhone oraz iPada? Postanowiliśmy przyjrzeć się różnego rodzaju wariantom etui do tych urządzeń oraz sprawdzić czym się one charakteryzują. Dzięki nam poznacie wady i zalety różnych typów etui oraz będziecie wiedzieli czym kierować się przy zakupie właściwego etui do waszego urządzenia firmy Apple.

Czym kierować się przy wyborze etui do iPhone?

Przed zakupem pierwsze co powinniśmy zrobić, to sprawdzić, jaki mamy model iPhona, w przeciwnym razie nasze etui po prostu nie będzie pasowało do naszego modelu, a my niepotrzebnie wydamy pieniądze. Jeżeli już wiemy, do jakiego modelu potrzebujemy etui, to możemy zastanowić się nad typem etui do iPhone. Do wyboru mamy tak naprawdę trzy rodzaje etui:

-silikonowe- ich niewątpliwą zaletą jest niska cena, natomiast trzeba pamiętać, że nie chronią one całkowicie naszego iPhona, ponieważ najczęściej chronią one tylko tylnią część naszego iPhona, co z kolei oznacza, że nasz wyświetlacz wciąż jest narażony na różnego rodzaju uszkodzenia- jeżeli mimo wszystko chcemy korzystać z tego typu etui, i mieć chroniony wyświetlacz, to powinniśmy dokupić szybkę ochronną.

-etui typu portfel- są one często droższe od ich silikonowych odpowiedników- ich ceny zaczynają się od kilkudziesięciu, do nawet kilkuset złotych (zwłaszcza, jeżeli są one skórzane). Jednakże w przeciwieństwie do silikonowych etui, zapewniają one ochronę również wyświetlaczowi, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że go porysujemy, czy też uszkodzimy mechanicznie w inny sposób. Ich kolejną cechą jest również to, że często są one eleganckie. Natomiast jeżeli chodzi o wady, to nieco zwiększają one rozmiar naszego telefonu, co może być uciążliwe, jeżeli nosimy go w kieszeni.

-etui w formie kieszonki- są one tańsze od etui w formie portfela oraz zapewniają one ochronę całej obudowy. Jednakże ich wadą jest to, że aby skorzystać z telefonu, musimy go z wyciągnąć z kieszonki, i jeżeli na przykład w tym czasie wypadnie nam telefon z ręki, to musimy się liczyć ze stratami.

Jak wybrać etui do iPada?

Jeżeli chodzi o etui do iPada, sytuacja jest nieco inna. Jest to spowodowane między innymi rozmiarami samego urządzenia. Tutaj możemy wyróżnić następujące typy etui:

-smart case- jest to jedno z wygodniejszych oraz zarazem elegantszych etui do naszego iPada. Jest ono stosunkowo proste w użytkowaniu- po jego banalnym założeniu, wystarczy, że odchylimy jedną ze ścianek osłaniających, i już możemy korzystać z naszego iPada- ich cena wacha się od kilkudziesięciu złotych wzwyż.

-etui typu Armor- to etui oraz jego pochodne, to zabezpieczenie dla tych, którzy naprawdę chcą zabezpieczyć swojego iPada- bardzo często tego typu etui jest w stanie wytrzymać nawet przejechanie autem! Co równie ważne, niektóre z tego typu etui zabezpieczają też nasz iPad przed kradzieżą- nawet jeśli złodziej ukradnie go nam, to dostęp do niego będzie mocno utrudniony dzięki specjalnym zamkom. Wadą natomiast jest waga oraz cena, która zaczyna się od kilkuset złotych wzwyż.

-etui typu book- tego typu etui kształtem przypomina książkę, dzięki czemu jest ono eleganckie, w przeciwieństwie jednak do smart case jest ono tańsze, ale jednocześnie nieco mniej funkcjonalne, wciąż jednak zapewnia ono wysoki poziom zabezpieczenia przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi, a co za tym idzie, spełnia ono swoje podstawowe zadanie, czyli ochrona przed zniszczeniem mechanicznym naszego iPada.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego etui do iPada czy też iPhona może okazać się wbrew pozorom nie lada wyzwaniem. Jeżeli chodzi o akcesoria Apple w tej dziedzinie, to wybór jest wprost ogromny. Jeżeli dodamy do tego to, że praktycznie każdy typ możemy dowolnie niemalże personalizować, to możemy sprawić, że nasze urządzenie będzie nie tylko odpowiednio zabezpieczone, ale również będzie ono na swój sposób wręcz niepowtarzalne. Pamiętajmy jednak, że żadne zabezpieczanie nie zastąpi nam zwykłej ostrożności w użytkowaniu.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz