Jak wygląda proces udzielania pożyczki pod zastaw samochodu?

pozyczka pod zastaw samochodu

Potrzebujesz wziąć pożyczkę, ale nie potrafisz znaleźć odpowiedniego poręczyciela, który chciałby przejąć na siebie Twoje długi w przypadku, gdy okażesz się niewypłacalny? Poczytaj o opcji pożyczki pod zastaw samochodu. Dowiedz się, jak wygląda proces jej udzielania.

Co to są pożyczki pod zastaw samochodu?  

Pożyczki pod zastaw samochodu udzielane są m.in. przez firmy pożyczkowe. Decyzja o udzieleniu takiej pożyczki, jest najczęściej wydawana w krótkim czasie. Zabezpieczeniem spłaty takiego rodzaju pożyczki jest pojazd, a nie jak w przypadku np. kredytu hipotecznego – nieruchomość.

Pożyczka pod zastaw auta jest produktem finansowym skierowanym do osób fizycznych. Osoba, która wnioskuje o pożyczkę otrzymuje od firmy określoną kwotę. Zabezpieczeniem jej jest auto, które pożyczkodawca ma prawo spieniężyć, jeśli otrzymane zobowiązanie finansowe, nie zostanie uregulowane w terminie określonym w umowie pożyczki.

Od czego zależy kwota pożyczki pod zastaw auta?  

Kwota pożyczki pod zastaw samochodu zależy od wartości danego auta, może być ona pożyczką na wyższą kwotę, nawet na kilkaset czy kilka tysięcy złotych. Ponadto, okres spłaty pożyczki najczęściej jest dłuższy niż w przypadku standardowych pożyczek online, niższe jest również oprocentowanie takiej pożyczki.

Pożyczki pod zastaw auta najczęściej oferowane są osobom, które mają zbyt niską zdolność kredytową na wzięcie tradycyjnego kredytu, a chcą pożyczyć większą kwotę pieniędzy. Rozwiązanie to stosowane jest również w przypadku, gdy pożyczkodawca nie ma przekonania, że z otrzymywanych dochodów pożyczkobiorca będzie w stanie na czas spłacić pożyczkę, albo w przypadku, gdy posiada on nierzetelną historię kredytową.

Proces udzielania pożyczek

Po pierwsze składając wniosek, czy to online, czy fizycznie w biurze kredytowym, trzeba mieć przygotowane dokumenty samochodu takie jak dowód rejestracyjny pojazdu. Jest on potrzebny, by wskazać konkretną markę i model, ale też numer VIN, numer tablicy rejestracyjnej czy rok produkcji pojazdu. Ponadto warto posiadać opłacone OC, a często również i AC.

Jeżeli już Twój pożyczkodawca ma wszystkie wymagane dokumenty, można przejść do procesu udzielenia pożyczki. Przedsiębiorstwo https://autokapital.pl przedstawia ten proces w trzech prostych krokach:

  • umówienie się na spotkanie z przedstawicielem, podczas którego zostanie podpisana umowa, a pożyczkobiorca otrzyma dokumenty niezbędne do załatwienia formalności w urzędzie komunikacji;
  • ponowne spotkanie z przedstawicielem po ustanowieniu wymaganych zabezpieczeń;
  • wypłacenie pożyczki na wskazany przez pożyczkobiorcę rachunek bankowy.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz