Jaką shishe warto wybrać na początek?

shisha jaka wybrac

Odwiedzając bary z shisha, często ma się ochotę posiadać tego rodzaju sprzęt we własnym domu. Rozpalanie fajki wodnej to idealny sposób na miłe spędzenie czasu w gronie znajomych lub samodzielny relaks. Jaką shishę warto wybrać na początku swojej przygody? W niniejszym poradniku znajdują się praktyczne wskazówki, które ułatwią wybór idealnego egzemplarza.

Z czego składa się shisha?

Fajka wodna składa się z kilku elementów. Do najważniejszych należy:

  • korpus,
  • dzban,
  • cybuch,
  • folię aluminiową,
  • wąż,
  • ustnik.

Większość sklepów oferujących zakup shiszy sprzedaje kompletny zestaw wyżej wymienionych akcesoriów. To spora oszczędność czasu i pieniędzy, a szczególnie dla osoby początkującej. Przykładem takiego punktu sprzedaży jest sklep Shishasklep.pl.

Jaki cybuch wybrać na początku?

Jednym z najważniejszych elementów każdej fajki wodnej jest cybuch, nazywany też głowicą. To właśnie on odpowiada za proces wypalania tytoniu. Rodzaj wybranego cybucha ma znaczenie nie tylko dla przepływu dymu. Odgrywa też rolę w zakresie wygody palenia oraz smaku wybranej mieszanki.

Z tego powodu, każdy profesjonalny sprzedawca zestawów do palenia poleca inwestowanie w dobrej jakości cybuch. Produkt, który wytwarza gęsty dym i wyrazisty smak sprawia, że proces korzystania z shishy staje się bardzo przyjemnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Na rynku można znaleźć kilka wariantów cybuchów. Pierwszym z nich jest masta, posiadająca otwory na spodzie. Stosowanie tej głowicy jest zalecane w przypadku tytoniu pół mokrego i mokrego. Z kolei phunnel posiada jeden otwór na środki i podniesiony ku górze, tworząc tym samym charakterystyczną rynienkę. Tego rodzaju cybuch gwarantuje duży dym, a jednocześnie nie przypala tytoniu. Ostateczny wybór zależy więc od indywidualnych preferencji użytkownika.

Duża czy mała fajka — która będzie lepsza?

Specjaliści ze sklepu Shishasklep.pl polecają osobom początkującym zakup niewielkiej fajki wodnej. Tego typu wariant będzie doskonały, gdy w domu nie ma się zbyt wiele miejsca. Niewielka shisha jest też dużo łatwiejsza w przenoszeniu, dlatego można brać ją ze sobą na wyjazdy. Jeśli jednak dana osoba jest zdecydowana na regularne korzystanie z urządzenia, warto zaopatrzyć się w większy egzemplarz.

Gdzie można kupić dobrą shishę?

Dobra jakościowo szisza wystarczy na wiele godzin doskonałej zabawy, zarówno w grupie, jak i samodzielnie. Warto nabyć ją w zaufanym punkcie sprzedaży. Przykładem takiego miejsca jest sklep internetowy Shishasklep.pl, gdzie można kupić nie tylko kompletny zestaw do palenia, ale również praktyczne akcesoria np. węgielki, tytonie czy dodatkowe węże.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz