Jaki pellet wybrać?

pellet

Pellet to granulki, których długość wynosi ok. 30 mm. Ich szerokość to 6-8 mm. Do jego produkcji używana jest biomasa. Każda osoba, która jest zainteresowana zakupem pelletu, musi uważać na to, jaki materiał opałowy dokładnie wybiera.

Pellet – odpowiedni materiał opałowy

Nie można postawić na pierwszy lepszy pellet. Odwiedzając składy węgla w Lubuskim, należy zwrócić uwagę na to, aby został on wyprodukowany z czystej trociny drewnianej. Ważne jest również to, aby był to materiał, który otrzyma również stosowne certyfikaty. Podstawa to “EN plus A1”. Jednak można spotkać się także z oznaczeniem “DIN plus”. W tym drugim przypadku należy jednak zwrócić uwagę na to, aby był podany również numer certyfikatu. Dlaczego jest to tak ważne?

Chodzi bowiem o to, że dobrej jakości pellet Barlinek odpowiada również za żywotność pieca oraz kotła. Im będzie on lepszy, tym większa pewność, że będzie można go używać bez żadnych problemów. Jednym z wyznaczników, który może oznaczać fakt, że ma się do czynienia z dobrej jakości pelletem, który jest czysty i ma naturalny zapach.

Pellet – czego należy unikać?

Dobry pellet Barlinek można zamówić nawet z dostawą do domu. Składy węgla w Lubuskim zapewniają swoim klientom atrakcyjne warunki zakupu. Trzeba jednak uważać na to, aby nie kupować materiału opałowego, który będzie bazował na płytach MDF i przetworzonych meblach. Są to materiały, jakie zawierają w sobie wiele chemicznych ulepszaczy, np. kleje, farby. Chodzi o to, że nie tylko ma się do czynienia z pelletem złej jakości. To także pewność, że wraz z jego spalaniem do środowiska naturalnego przedostają się szkodliwe związki.

Nie można zapomnieć o tym, że wpływa to również na obniżenie stanu technicznego pieca. Zły materiał będzie wpływał na pojawienie się częstszych usterek. To fakt, że złej jakości pellet może być nieco tańszy. Tylko czy warto oszczędzać na takich materiałach, skoro może się to odwdzięczyć częstszymi usterkami, jeżeli chodzi o kocioł? Warto tą kwestię poważnie przemyśleć.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz