Jakiego drona wybrać na początek do nauki latania?

technologia

Profesjonalne drony są duże i ciężkie, ale konstrukcje dla początkujących są coraz mniejsze – często mieszczą się w małej torbie. To jednak nie wszystko. Cechą nowoczesnego drona na początek jest składana konstrukcja, dzięki której urządzenie to będzie jeszcze mniejsze i bardziej poręczne do transportu. A to sprawi, że chętniej go zabierzemy ze sobą na wakacje czy weekendową podróż.

Prosty w obsłudze i z aplikacją w języku polskim

Latanie dronem wcale nie jest takie proste, jak może się wydawać – tym bardziej dla kogoś, kto dopiero zaczyna. Ważne jest, aby dobrze wyczuć drona, wiedzieć dokładnie jak się porusza, jak reaguje na nasze polecenia. W tym wszystkim pomaga nie tylko przejrzysta, dedykowana aplikacja na smartfona czy tablet, ale także intuicyjny kontroler. Oba elementy niestety nie są standardem wśród dronów dla początkujących, które świetnie nadają się do nauki latania.

Przeglądając oferty dronów do 300 zł, możemy dostrzec, że wiele z nich nie oferuje aplikacji po polsku, jedynie wersje appek po chińsku lub tylko częściowo przetłumaczone na język polski. To pokazuje, jak niedopracowane są to produkty i praktycznie przekreśla wybór danego urządzenia, jako dobrego drona na początek. Dobra, przejrzysta, stabilna aplikacja, która jest w pełni po polsku, potrafi w płynny sposób transmitować obraz z drona to absolutna podstawa, aby cieszyć się lataniem, a nie zastanawiać co znaczą konkretne znaczki po chińsku.

Stabilny i bezpieczny

Nic nie stresuje bardziej w czasie latania dronem, niż niestabilne połączenie czy nieprzewidywalne zachowanie drona. Dobry dron do nauki latania powinien mieć kompas, czujnik ciśnienia i żyroskop, które sprawiają, że dron potrafi utrzymywać stałą wysokość lotu. A to sprawia, że sterowanie nim jest bardziej precyzyjne i łatwe.

Taki, który nie narazi Cię na problem z prawem

W naszym kraju nie trzeba zdawać egzaminu i mieć licencji, aby latać w określonych przestrzeniach i granicach dronem o masie poniżej 600 gram do celów niekomercyjnych. Szukając drona do nauki, szczególnie dla młodej osoby, warto wybrać taki model, którym można latać bez licencji, ale zarazem mieć pewność, że operator nie złamie nim prawa.

Z bogatym zestawem akcesoriów

Dodatkowy akumulator, zapasowe śmigła, kontroler czy poręczny pokrowiec ochronny to akcesoria, które powinny się znaleźć w zestawie handlowym dobrego drona dla początkujących. Dzięki nim będziemy mieć pewność, że mamy wszystko, czego potrzeba do latania i dobrej zabawy. Oprócz wspomnianego wcześniej kontrolera, szczególnie istotny jest dodatkowy akumulator, który wydłuża czas lotu, a także ochronny pokrowiec, który sprawdzi się w podróży. Bez niego byłoby nam cieżko transportować bezpiecznie drona, co realnie ogranicza jego możliwości.

W dobrej cenie

Na rynku jest naprawdę sporo dronów, ale wiele z nich kosztuje przynajmniej 2000-3000 zł. To naprawdę spory wydatek dla wielu osób, szczególnie jeśli zależy nam na dronie na początek, dobrym do nauki latania czy po prostu fajnej zabawy. Nic więcej dziwnego, że wiele osób szuka sporo tańszych konstrukcji, np. drona do 500 zł czy za ok. 300 zł. Dobry dron na początek powinien mieć wszystkie wymienione cechy, ale w rozsądnej cenie.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz