Kremy pod oczy – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

pielegnacja twarzy

Skóra w okolicach wokół oczu mocno różni się od skóry na pozostałej części twarzy. Jest ona nawet do dziesięciu razy cieńsza, a co za tym idzie, bardziej podatna na procesy starzenia czy uszkodzenia w strukturze. Z tego względu należy pamiętać o jej specjalnych potrzebach i stosować odpowiednią pielęgnację. Jej absolutną podstawą jest dobry krem pod oczy, który powinien spełniać szereg wymagań. O jakich mowa? Podpowiadamy.

Krem pod oczy – dlaczego należy go stosować?

Skóra pod oczami zmaga się z wieloma przeciwnościami, co wynika z jej wyjątkowej budowy. Jak już wspomnieliśmy, może być nawet do dziesięciu razy cieńsza niż na twarzy. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że jest ona pozbawiona gruczołów łojowych. Sebum działa niczym naturalna ochrona przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych i przeciwdziała nadmiernej utracie nawilżenia. Jego bra sprawia, że na cienkiej skórze szybciej pojawiają się zmarszczki, cienie i inne niedoskonałości pozbawiające nas pewności siebie.

W kosmetyczce każdej kobiety powinien znaleźć się nie tylko dobry krem nawilżający, ale również krem pod oczy spełniający nasze wymagania. Przed wyborem konkretnego produktu należy pamiętać o tym, aby sprawdzić listę zawartych w nim składników aktywnych. Działanie niektórych substancji może podrażniać lub przesuszać wrażliwą skórę wokół oczu, a co za tym idzie, zwiększać ryzyko pojawienia się pierwszych lub kolejnych zmarszczek.

Dobry krem pod oczy – dobrany do problemu

Skóra pod oczami ze względu na swoją dość słabą strukturę wymaga kompleksowej pielęgnacji, jednak przy wyborze kremu należy skupić się na określonych problemach. Wśród nich możemy wyróżnić m.in. obrzęki, sińce i cienie, nadmierna suchość czy zmarszczki. Z obrzękami pod oczami najczęściej mamy do czynienia tuż po przebudzeniu. Są one spowodowane zastojem limfy. Krem pod oczy powinien zatem posiadać substancje chłodzące, które pozwolą zredukować opuchliznę. Na sińce i cienie pod oczami warto stosować produkty zawierające składniki pobudzające krążenie takie jak m.in. kofeina czy ekstrakt z ruszczyka kolczastego. Jeśli zmagamy się z suchością skóry, w kremie pod oczy warto szukać składników o silnym działaniu nawilżającym, takich jak m.in. masło shea.

Krem pod oczy – dostosowany do wieku

Przy wyborze kremu pod oczy nie bez znaczenia okazuje się również nasz wiek. Młoda skóra posiada nieco inne wymagania niż cera u kobiety dojrzałej. W drugim przypadku należy jeszcze uważniej zwracać uwagę na skład produktu. Powinien on wykazywać się działaniem silnie nawilżającym i regenerującym, wspomagać produkcję kolagenu i elastyny niezbędnych do zachowania jędrności skóry.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz