Mity na temat powiększania ust 

powiekszanie ust

Osoby, które chcą poddać się zabiegowi powiększania ust kwasem hialuronowym, często spotykają się z niepochlebnymi opiniami na ten temat. Powszechnie uważa się, że jest to bolesny sposób na poprawienie urody oraz że daje nienaturalny efekt. Poniższy artykuł przedstawia fakty na temat powiększania ust kwasem hialuronowym. Czy faktycznie nie warto korzystać z tego zabiegu?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym daje nienaturalny efekt

Jest to chyba jeden z najbardziej rozpowszechnionych mitów na ten temat. Wiele osób rezygnuje z poprawienia urody za pomocą kwasu hialuronowego, ponieważ uważa, że będzie wyglądać sztucznie. Jest to oczywiście ogromny mit. Przy zastosowaniu odpowiedniej ilości substancji do powiększania ust, można je znacząco uwydatnić bez osiągnięcia nienaturalnego efektu. Oczywiście, jeśli zdecydujesz się na zabieg u osób nieuprawnionych, które nie mają wystarczającej wiedzy ani doświadczenia, możesz narazić się na sztuczny wygląd. Dlatego warto wybierać sprawdzone i renomowane gabinety.

Powiększanie ust boli

To również jeden z powszechnie krążących mitów. Oczywiście, jeśli korzystasz z usług mało doświadczonego specjalisty, możesz narazić się na ból i dyskomfort. Jak wyjaśnia właścicielka Gabinetu Medycyny Estetycznej Face Med z Warszawy, zabieg powinien być poprzedzony aplikacją środka znieczulającego. Dzięki temu osoba, która mu się poddaje, nie czuje bólu. To bardzo ważna kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę przy wyborze lekarza medycyny estetycznej.

Jeden zabieg wystarczy na wiele lat

Aby usta były stale uwydatnione i powiększone, zabieg należy powtarzać regularnie. Efekt utrzymuje się dosyć długo, jednak trzeba pamiętać o powtarzaniu wizyt.

Kolejne ważne kwestie, o których warto wiedzieć to:

  • powiększanie ust kwasem również je nawilża,
  • efekt nie zostaje na zawsze,
  • zabieg przywraca komórkom skóry młodość i sprawne funkcjonowanie,
  • kwas hialuronowy modeluje usta,
  • wypełniacz nie jest wyczuwalny pod skórą.

Zanim jednak zdecydujesz się na taki zabieg, warto zapytać o radę swojego lekarza. Nie każdy bowiem może z niego skorzystać. Oczywiście, istnieją pewne przeciwwskazania do powiększania ust kwasem hialuronowym, jednak każdy przypadek jest indywidualny i warto przed jego wykonaniem zrobić podstawowe badania.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz