Mobilny serwis tir – sprawdź, jak wybrać najlepszy

pexels artem podrez 8986148

Samochody ciężarowe zwane czasem tirami mają naprawdę ciężką pracę. Ich jednostki napędowe muszą być w stanie rozpędzić kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt ton masy, a układy hamulcowe tak ciężki zestaw zatrzymać. Dlatego awarie są normalne i to pomimo tego, że te pojazdy są projektowane z myślą o jak największej żywotności. Na niespodziewane usterki pomóc może mobilny serwis tir. 

Kiedy potrzebny może być mobilny serwis tir?

Samochody ciężarowe wraz z naczepami są złożone z całej masy elementów, które podczas każdego kilometra wykonują naprawdę ciężką pracę. Dlatego mobilny serwis tir w Kielcach może okazać się potrzebny w najmniej spodziewanym momencie. W każdej chwili moze się bowiem przytrafić na przykład przebita opona, czy też układ hamulcowy, który przestanie działać tak jak należy.

Czasami awaria jest na tyle poważna, że potrzebne może być holowanie tir w Szczekościnach. Dotyczy to jednak takich usterek jak na przykład poważna awaria silnika, czy też zepsuta turbosprężarka lub kompresor, a także awarii innych elementów, które nie należą do podstawowych. Wtedy nierzadko trzeba udać się do warsztatu, gdzie są odpowiednie części zamienne.

Po czym poznać dobry mobilny serwis tir?

Dobry mobilny serwis tir poznamy przede wszystkim po odpowiednim podejściu do klienta. Wszelkie naprawy powinny być wykonane w zgodzie z nim i przed ich rozpoczęciem powinien on być informowany o tym, co będzie robione, a także jaki jest szacunkowy koszt takich prac. Dzięki temu klient ma pewność, że nie jest oszukiwany i ma także świadomość, który element będzie wymieniony lub naprawiony.

Inna niezwykle ważna kwestia w wypadku samochodów ciężarowych to to, że jeżdzą one na pełnej intensywności również w nocy, gdy wiele serwisów jest zamkniętych. Dobry mobilny serwis tir powinien być jednak w stanie pomóc nawet nocą, gdyż w ten sposób firma transportowa może liczyć na ograniczenie finansowych, a także wizerunkowych strat, które powstałyby w razie bardzo dużego opóźnienia.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz