Modne doniczki na kwiaty – co jest teraz na czasie? 

doniczki na kwiaty

Doniczki na kwiaty to akcesoria, które towarzyszą nam na co dzień i pozwalają wprowadzić do wnętrz kojącą zieleń roślin. Jak wszystkie elementy wyposażenia mieszkań również i one podlegają zmieniającym się trendom, a poszczególne rodzaje zyskują lub tracą popularność. Jakie doniczki są dzisiaj modne? Co warto wybrać, by efektownie wyeksponować swoje rośliny? Sprawdzamy!

Doniczki z betonu architektonicznego 

Beton architektoniczny robi obecnie prawdziwą furorę. W industrialnych i nowoczesnych wnętrzach coraz częściej spotyka się betonowe ściany czy podłogi, a także elementy wyposażenia – takie jak modne ostatnio betonowe doniczki i donice. Poza efektownym, choć nieco surowym wyglądem, mają one wiele zalet. Są stabilne, odporne na działanie czynników zewnętrznych (nadają się również na taras czy podjazd), trwałe i przyjazne roślinom.

Poza kwadratowymi dużymi donicami z betonu hitem są mniejsze doniczki geometryczne wykonane z tego surowca, na przykład doniczki w kształcie głowy lub kanciaste naczynia złożone z pięciokątnych ścianek. Mogą być w naturalnym odcieniu lub ręcznie malowane na dowolny kolor, na przykład złoty czy miedziany – mówi pracownik sklepu internetowego z doniczkami Sklep Kwiecisty.

Wysokie doniczki w kształcie tuby 

Na czasie są także wykonywane z tworzywa sztucznego wysokiej jakości doniczki w kształcie tuby, które można ustawić bezpośrednio na podłodze (w przypadku wyższych modeli) lub też na stole czy parapecie. Ich minimalistyczna forma i stonowana kolorystyka – klasyczna biel, czerń lub różne odcienie szarości – sprawiają, że doniczki te pasują niemal wszędzie, a rośliny pięknie się w nich prezentują.

Doniczka Tubus Slim marki Prosperplast to przykład efektownego naczynia na kwiaty o nowoczesnym designie. Składa się z osłonki i wkładu wewnętrznego, co czyni ją wyjątkowo praktyczną i pozwala na ograniczenie wykorzystanej ilości ziemi. Taka doniczka będzie przyciągającą wzrok ozdobą salonu.

Ażurowe doniczki z kontrastującym wkładem 

Coraz częściej widuje się także ażurowe doniczki z tworzywa z wkładem w kontrastującym kolorze. Interesujące osłonki mogą przypominać koronkę, azteckie lub marokańskie wzory albo pustynny piach układający się w fale. Prezentują się bardzo gustownie zarówno we wnętrzach, jak i na balkonach czy tarasach, wprowadzając do aranżacji lekko egzotyczną nutę.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz