Na co zwrócić uwagę wybierając okna dachowe?

okno dachowe

Montaż okien dachowych pozwala użytkować przestrzeń na poddaszu – można zaprojektować tam pokój dla nastolatka czy sypialnię, albo nawet gabinet. Nowoczesne okna będą wpuszczały do środka mnóstwo światła i będą dość funkcjonalne, jeśli dobierze się ich dobry rodzaj.

Okna dachowe – jakie najlepiej wybrać?

Nowoczesne okna dachowe dostępne są w sprzedaży jako zróżnicowane modele – ułatwia to dobranie odpowiedniego do swoich upodobań oraz możliwości montażu. W ogromnej większości na poddaszach montuje się okna obrotowe jako najwygodniejsze w obsłudze, funkcjonalne, łatwe do mycia.

Właśnie z tego modelu warto skorzystać, nie mając specjalnych wymagań odnośnie okien i chcąc po prostu wygodnie pracować na poddaszu. Podobny model to okna dachowe uchylno-obrotowe. Łączą cechy uchylnych znanych z normalnego montażu i obrotowych stosowanych na poddaszach. Można je zablokować w pozycji obrotowej lub uchylić w razie potrzeby.

Okna dachowe do zadań specjalnych

Poza podstawowymi modelami okien sklep budujemyonline.pl może zaoferować też inne – jednym z rozwiązań są świetliki. Korzysta się z nich przeważnie w pomieszczeniach traktowanych jako składy, mało używanych bo świetlik wpuszcza jedynie światło, nie otwiera się w żaden sposób.

Istnieje również coś takiego jak wyłazy – może trudno je nazwać typowymi oknami, ale wpuszczają do środka światło i pełnią też funkcję otworu wylotowego. Można z nich korzystać w celu wchodzenia na dach od wewnątrz. Dają pewne możliwości jeśli chodzi o użytkowanie dachu, ale nie zawsze są dozwolone.

Jakie okna dachowe będą najlepsze?

Montaż konkretnego rodzaju okien dachowych gwarantuje zapewnienie dobrych warunków na poddaszu. Użytkowanie tej przestrzeni zwiększa ilość pomieszczeń w budynku, więc można stworzyć np. pokój do pracy jeśli ktoś z domowników prowadzi własną działalność gospodarczą.

Podsumowując, różne dostępne modele okien dachowych umożliwiają wybranie najlepszego rozwiązania do montażu na poddaszu. Stworzone tam pomieszczenia mają specyficzny klimat i są oceniane jako bardzo przytulne.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz