Na czym polega profesjonalne cięcie stali?

stal

Cięcie stali na pozór może wydawać się czymś prostym. Dla wielu osób czynność ta opiera się jedynie na wzięciu pił do ręki i wykonaniu odpowiedniego nacięcia. Jak się jednak okazuje, w profesjonalnym przemyśle to nie wystarczy. Niektóre nacięcia muszą być niezwykle precyzyjne. Taką obróbkę metali najlepiej jest powierzyć profesjonaliście.

Usługi cięcia metali – O czym należy zawsze pamiętać?

Cięcie stali nie jest prostym procesem. Ważne jest odpowiedni dobór narzędzi do danego gatunku stali. W przypadku stali węglowej, nierdzewnej czy aluminium stosuje się piły taśmowe o różnym zakresie cięcia. Doświadczony specjalista wykonujący usługi cięcia Tarnowskie Góry dobierze zakres cięcia do typu stali, jak również weźmie pod uwagę przyszłą obróbkę stali oczekiwaną przez klienta. Piły taśmowe są bardzo uniwersalne pod względem cięcia stali, gdyż sprawdzają się doskonale w przypadku stalowych prętów, wałków, profili czy kształtowników.

Trzeba jednak zwrócić uwagę też na klika elementów, które bywają często pomijane. Jeżeli obrabiana jest stal jakościowa Producent to nie możemy zapomnieć o właściwym chłodzeniu materiału. Chłodzenie zapewnia nam gwarancje gładkiej, nie uszkodzonej powierzchni. Innym ważnym elementem jest dbanie o piły. Muszą być one zawsze dobrze czyszczone i konserwowane, aby skutecznie wykonywały dokładne nacięcia. W przypadku zanieczyszczonej piły, efekt może być zwyczajnie nieestetyczny. Kolejną czynnością, którą należy wykonać przed cięciem jest ustawienie ostrzy. Należy zawsze sprawdzać ustawienie piły i taśmy, aby efekt był zadowalający.

Stal jakościowa wykorzystywana do cięcia

To jakiej stali używamy też ma wpływ na jakość cięcia. Dobrze jest korzystać ze sprawdzonych i dobrych gatunków stali. Najlepiej przeszukiwać oferty producentów stali, którzy posiadają atesty. Stal jakościowa dobrego gatunku jest łatwiejsza w obróbce i zarazem wytrzymała. Doskonale sprawdza się w przemyśle, czy branży motoryzacyjnej.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz