Najlepsze zabiegi kosmetyczne dla dojrzałej skóry – co warto wybrać?

zabiegi kosmetyczne

W przypadku skóry dojrzałej celem często jest zajęcie się oznakami starzenia, takimi jak drobne linie, zmarszczki, utrata elastyczności, nierówny koloryt skóry i suchość. Sprawdź jedne z najlepszych zabiegów kosmetycznych, które są szczególnie skuteczne w przypadku skóry dojrzałej!

Retinoidy (retinol i retinoidy na receptę)

Stymulują produkcję kolagenu, redukują drobne linie i zmarszczki, poprawiają strukturę i koloryt skóry.

Hydroksykwasy (AHA i BHA)

Wspomagają odnowę komórkową, poprawiają strukturę skóry, rozjaśniają koloryt skóry.

Zaliczane są do nich:

  • Alfa-hydroksykwasy (AHA): kwas glikolowy, kwas mlekowy – idealne dla skóry suchej lub zniszczonej słońcem.
  • Beta-hydroksykwasy (BHA): kwas salicylowy – najlepszy dla skóry tłustej i skłonnej do trądziku.

Warto odwiedzić profesjonalny gabinet kosmetyczny Gdynia – https://laserline.pl/ czy w innym miejscu, aby skorzystać z fachowych zabiegów kwasowych.

Przeciwutleniacze (witamina C, witamina E, kwas ferulowy)

Tego typu składniki chronią przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, rozjaśniają skórę oraz redukują przebarwienia.

Kwas hialuronowy

Nawilża i ujędrnia skórę, zmniejszając widoczność oznak starzenia. Znajduje się w serum i kremach nawilżających. Stosuj na wilgotną skórę, aby zatrzymać wilgoć.

Peptydy

Pobudzają produkcję kolagenu, poprawiają jędrność i elastyczność skóry. Składnik ten jest dostępny w serum i kremie. Szukaj produktów o wysokim stężeniu peptydów.

Niacynamid

Poprawia elastyczność skóry, wzmacnia funkcję barierową, wyrównuje koloryt skóry, zmniejsza matowość. Występuje w serum, kremach nawilżających i tonikach. Nadaje się do każdego rodzaju skóry.

Peelingi chemiczne

Złuszczają skórę, poprawiają jej teksturę, zmniejszają widoczność zmarszczek i przebarwień. Dzielone są na peelingi lekkie (powierzchowne), średnie i głębokie. Wybór zależy od potrzeb i tolerancji skóry.

Aby z nich skorzystać, należy udać się do gabinetu, ponieważ są one wykonywane przez dermatologa lub licencjonowanego kosmetologa.

Mikronakłuwanie

Stymuluje produkcję kolagenu, poprawia strukturę i jędrność skóry, redukuje blizny i przebarwienia.

Malutkie igły powodują mikrourazy w skórze, przyspieszając gojenie i produkcję kolagenu. Często zabieg ten łączony z serum w celu uzyskania lepszych rezultatów.

Wypełniacze skórne

Najczęściej używany jest kwas hialuronowy, który przywraca objętość, wygładza zmarszczki i poprawia kontur twarzy. Są one podawane przez wykwalifikowanego lekarza.

 Botoks

Zmniejsza widoczność zmarszczek dynamicznych (spowodowanych ruchami mięśni), takich jak kurze łapki i zmarszczki na czole.

Zastrzyki wykonywane przez przeszkolonego specjalistę. Wyniki zazwyczaj utrzymują się od 3 do 6 miesięcy.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz