Odpowiedni drewniany plac zabaw. Jak go wybrać?

plac zabaw

Coraz więcej rodziców decyduje się na to, aby do ogrodu zamówić drewniany plac zabaw z odpowiednimi akcesoriami. Zakup takiego wyposażenia to inwestycja, dzięki której nasze pociechy będą mogły aktywnie spędzać czas przez cały rok. W zależności od tego, jaki model placu zabaw wybierzemy, dostarczymy dzieciom moc atrakcji. Warto jednak zwracać uwagę nie tylko na wyposażenie, ale również na bezpieczeństwo, które jest najważniejsze.

Aranżacja przestrzeni ogrodowej pod kątem funkcjonalności i przydatności dla dzieci zdecydowanie wymaga stosowania takich rozwiązań, które można określić zarówno mianem komfortowych, jak również bezpiecznych. Każdemu rodzicowi powinno zależeć na tym, aby dzieci miały zapewnioną możliwość kreatywnej zabawy, najlepiej przez cały rok.

Drewniane place zabaw to idealne wyposażenie, które umożliwi aktywne spędzanie wolnego czasu, kreatywną zabawę, socjalizację, przebywanie z rówieśnikami, a także ciekawą zabawę z rodzicami. Plac zabaw z powodzeniem może być elementem wyposażenia strefy relaksu dla dzieci.

Określamy własne potrzeby i wybieramy odpowiedni model

To zdecydowanie pierwszy krok. Model, który zdecydujemy się wybrać powinien być dopasowany do naszych warunków, do wielkości działki, rodzaju aranżacji ogrodu. Nie może utrudniać komunikacji między z innymi częściami ogrodu, powinien również dobrze współgrać z innym wyposażeniem, np. trampoliną.

Plac zabaw jest wyposażony w szereg ciekawych rozwiązań, stąd niezwykle ważne jest to, aby określić, czym dziecko najbardziej się interesuje i na czym mu zależy.

Zobacz także: https://rr1.pl/ogrodowe-atrakcje-dla-dzieci-czy-warto-miec-plac-zabaw/

Bezpieczeństwo konstrukcji

Trzeba przyznać, że to właśnie ono jest najważniejsze. Wybierając plac zabaw trzeba dokładnie sprawdzić, z jakiego drewna jest wykonany, czy spełnia określone kryteria, nie jest popękane, zainfekowane przez pleśń oraz grzyby. Kluczowa jest również impregnacja lub olejowanie, zabezpieczenie przed warunkami.

Konstrukcja musi być stabilna, odporna na pękanie, intensywne użytkowanie, przewracanie się pod naporem wiatru.

Wyposażenie

Im bogatsze, bardziej przemyślane wyposażenie, tym lepiej. Zjeżdżalnia, tunel, ścianki wspinaczkowe, elementy manipulacyjne, huśtawki, gniazdo – to tylko fragment atrakcji, które możemy zamówić. Do tego należy doliczyć różnego rodzaju akcesoria, np. z https://woodlit.pl/akcesoria/. Kosze do gry, drabiny, kierownice – cieszą się ogromną popularnością.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz