Okna aluminiowe — jakie mają zalety?

aluminiowe okna

Dzisiaj podczas projektowania domów i budynków dużą uwagę przywiązuje się do rozwiązań ekologicznych i energooszczędnych. Jednym z elementów pozwalających na zapewnienie tych właściwości jest dobór odpowiednich okien. Jakie są zalety okien aluminiowych?

Czy okna aluminiowe to dobry pomysł?

Wybór dobrych okien to podstawa każdego projektu budowlanego. Mają one wpływ na izolację cieplną oraz akustyczną. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się okna aluminiowe. Mają one bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu zatrzymują dużą ilość ciepła wewnątrz pomieszczenia. Są również bardzo szczelne, przez co zimne powietrze z zewnątrz nie przedostaje się do środka. Z tego względu okna aluminiowe są najczęściej wykorzystywane przy budowie domów pasywnych. Ich odporność na działanie warunków atmosferycznych sprawia, że są bardzo trwałe i nie ulegają zniszczeniom, przez co inwestycja jest opłacalna. Bardzo często wykorzystuje się je także w nowoczesnych projektach, gdzie znajduje się dużo przeszklonych powierzchni, np. w biurowcach.

Jakie okna wybrać?

Decydując się na budowę domu, należy przemyśleć wiele kwestii, w tym również wybór okien. Wiele osób decyduje się na okna plastikowe, ze względu na cenę oraz dostępność. Są one łatwe w utrzymaniu i mają wysokie właściwości izolacyjne. Dzięki temu, że są uniwersalne, będą pasowały do większości projektów. Są również najczęściej wykorzystywane przez deweloperów podczas budowy większych inwestycji. Osoby, które cenią sobie klasyczny wygląd okien, decydują się na okna drewniane. Są one bardzo wytrzymałe i również posiadają bardzo dobre właściwości izolacyjne — zarówno temperatury, jak i hałasów. Ich wygląd ociepla wnętrze i nadaje przytulności. Drewno może być po jakimś czasie przemalowane na inny kolor. Cena okien drewnianych jest trochę wyższa niż plastikowych. Dla właścicieli domów energooszczędnych najlepszym rozwiązaniem będą jednak okna aluminiowe. Są warte swojej ceny, ponieważ służą przez długie lata i pozwalają znacznie obniżyć koszty utrzymania domu.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz