Pływanie – idealnym sportem dla małego i dużego!

dyscyplina

Spędzenie czasu na basenie AQAPARK FALA OSIR Nieporęt w Stanisławowie Pierwszym będzie niezwykle przyjemne nie tylko dla dzieci uczęszczających na zajęcia z pływania, ale również dla ich rodziców, którzy w tym czasie  mogą się w tym miejscu zrelaksować.

Nie ma chyba drugiej dyscypliny, która tak pozytywnie wpływa na każdego człowieka jak właśnie pływanie. Dzieciom kojarzy się z zabawą i wakacjami, dorosłym ze wspomnieniami beztroskiego czasu oraz odstresowaniem od codzienności. Ten sport wyzwala endorfiny nie tylko pozytywne, ale też fizyczne.

Dla każdego rodzica bardzo ważny jest prawidłowy rozwój fizyczny dziecka. Za dobrą kondycję oraz koordynację ruchową odpowiada aktywność fizyczna. Kiedy pływamy, kształtujemy prawie wszystkie partie mięśni, ponadto rozciągamy je, co jest niezwykle istotne w okresie rozwoju dziecka. Pływanie ma także zbawienny wpływ na układ oddechowy i krążenia. Dzięki niemu wzmacniamy i wspomagamy serce i jego rozrost. Hartujemy też organizm i zapobiegamy wielu chorobom.

Samo zdrowie

Dorosłym zajęcia na basenie pomogą zwiększyć wydolność organizmu, poprawić metabolizm oraz na dłużej zachować młody wygląd. Dla dbających o sylwetkę mamy dobrą wiadomość – woda stawia opór kilkaset razy większy niż powietrze, więc aby się w niej poruszać, trzeba zmobilizować do pracy wszystkie mięśnie. Taki wysiłek owocuje wysokim spalaniem kalorii i kształtowaniem zgrabnej sylwetki.

– Od teraz rodzice mogą połączyć przyjemne z pożytecznym – podczas kiedy ich pociechy uczą się pływać, oni sami mogą skorzystać z bogatej oferty strefy relaksu na basenie w Stanisławowie Pierwszym. Do wyboru mają m.in. saunę, basen rekreacyjny i wannę z hydromasażem – każda chwila i okazja jest dobra, aby odstresować się oraz oderwać od trudów dnia codziennego – mówi Andrzej Kula – dyrektor obiektu w Stanisławowie.

Warto dbać o zdrowie, pokonywać bariery, próbować nowych rzeczy. Dzięki współpracy OSIRÓW ze stowarzyszeniami i klubami sportowymi, w całej aglomeracji Warszawskiej organizowane są zajęcia dla dzieci już w wieku przedszkolnym, ale również osób dorosłych i osób z niepełnosprawnościami. Warto skorzystać z tego dobrodziejstwa, bo jak mawiają: na naukę, nawet pływania, nigdy nie jest za późno.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz