Prowadzenie spraw rozwodowych – na czym polega rozwód bez orzekania o winie?

prowadzenie spraw rozwodowych na czym polega rozwod bez orzekania o winie

Małżonkowie, którzy zdecydowali się na rozwód bez orzekania o winie, mogą liczyć na szybsze zakończenie bolesnej sprawy. Zakończenie związku małżeńskiego w taki sposób może się składać na przykład tylko z dwóch rozpraw. Aby taki finał osiągnąć, potrzebny jest jednak dobry adwokat z Grójca. W tym artykule opisujemy, na czym polega rozwód bez orzekania o winie.

Jak wygląda prowadzenie spraw rozwodowych bez orzekania o winie?

Małżonkowie decydujący się na rozwód za porozumieniem stron muszą złożyć do sądu zgodny wniosek. Prowadzenie spraw rozwodowych w Grójcu czasami może się przeciągnąć z uwagi na trudne okoliczności, natomiast rozwód bez orzekania o winie przyspiesza cały proces.

Na podstawie otrzymanego wniosku, sąd nie orzeka o winie jednego ze współmałżonka. W świetle prawa oznacza to, że żaden z małżonków nie ponosi winy za rozpad związku małżeńskiego.

O ile taki sposób jest polubowny, należy zwrócić uwagę, że rozwód w takim trybie można odwrócić. W sytuacji, gdy jeden ze współmałżonków zmieni zdanie i będzie miał podstawy do sądzenia, że wina rozpadu leży po winie drugiego małżonka, wtedy może zmodyfikować wniosek.

Porady prawne w sprawie pozwu o rozwód bez orzekania o winie

Małżonek, pisząc pozew, musi pamiętać o kilku kwestiach. Aby mieć pewność, że wszystkie istotne informacje zostały zawarte we wniosku, warto wybrać się na konsultacje prawne do Grójca. W praktyce prawnicy podpowiadają, że trzeba pamiętać o wskazaniu powoda i pozwanego, określeniu sądu, który ma rozpatrzyć sprawę oraz odpowiednim sformułowaniu wniosku pozwu.

Kancelaria prawna – ile kosztuje rozwód bez orzekania o winie?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Koszty są determinowane przez: stopień złożoności sprawy, posiadanie małoletnich dzieci oraz sytuację majątkową i stanowisko małżonki w sprawie alimentów. Bez względu na złożoność sprawy i zdecydowanie się na konsultacje prawne w Grójcu to koszty sądowe wynoszą 600 zł.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz