Punkt gastronomiczny w kontenerze – czy to możliwe?

gastronomia w kontenerze

W ostatnim czasie coraz częściej na ulicach polskich miast można zauważyć niewielkie lokale gastronomiczne obsługujące swoich klientów w kontenerach. Dlatego też w tym artykule skupiamy się właśnie na kontenerach gastronomicznych, związanych z nimi przepisami, a także wskazujemy zalety prowadzenia biznesu w takiej formie. 

Czym jest kontener gastronomiczny?

Kontenery gastronomiczne to specjalnie przygotowane kontenery morskie, które są w pełni przystosowane do prowadzenia w nich działalności gastronomicznej. Występują one zarówno w pojedynczej formie, jak i w postaci składających się z kilku ich sztuk pawilonów. Najczęściej wykonywane są one na zamówienie zgodnie z indywidualnymi wytycznymi. Dzięki temu wyposażone są we wszystko to, co niezbędne do przyrządzania oraz sprzedaży jedzenia. Dodatkowo kontenery gastronomiczne zbudowane są z wykorzystaniem specjalnej konstrukcji, przez co z powodzeniem mogą być transportowane między różnymi lokalizacjami.

Kontener gastronomiczny a kwestie prawne

Aby móc prowadzić działalność gastronomiczną w kontenerze konieczne jest przede wszystkim uzyskanie potwierdzenia wymagań lokalowych od Państwowej Inspekcji Sanitarnej jak w przypadku klasycznych lokali gastronomicznych. Inaczej jest jednak z pozwoleniem na budowę, jeśli chodzi o ustawienie w danym miejscu kontenera gastronomicznego. Nie jest ono bowiem wymagane, gdy będzie on znajdował się na danym terenie przez nie więcej niż 120 dni w roku.

Jakie są zalety prowadzenia lokalu gastronomicznego w kontenerze?

Rosnąca popularność kontenerów gastronomicznych w naszym kraju,  które w swojej ofercie ma między innymi firma prowadząca w Gdańsku sprzedaż kontenerów Modykon wynika z licznych zalet tego rozwiązania. Najważniejszą z nich są o wiele niższe koszty od tych związanych z budową, a nawet wynajmem lokalu i otworzeniem w nim klasycznego punktu gastronomicznego. Dodatkowo tego typu kontener zapewniają także:

  • możliwość prowadzenia działalności przez cały rok,
  • możliwość łatwej zmiany lokalizacji punktu gastronomicznego,
  • optymalną ilość miejsca do prowadzenia działalności gastronomicznej zgodnie z wymogami i obowiązującymi przepisami,
  • przyciągnięcie uwagi klientów nietypową formą,
  • możliwość pełnego dostosowania wyposażenia do rodzaju prowadzonej działalności gastronomicznej.
By redakcja serwisu

Dodaj komentarz