Rekuperatory – czym są i jak działają?

rekuperator

Rekuperacja to mechaniczna wentylacja, która jest bardzo popularnym rozwiązaniem, stosowanym w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym. Pozwala na odzyskiwanie ciepła i tym samym generuje oszczędności. Co ważne takie rozwiązanie jest korzystne dla zdrowia. . Powietrze nawiewane do pomieszczeń dodatkowo jest oczyszczane z kurzu, smogu i alergenów. 

Czym jest rekuperator?

Rekuperator to urządzenie, które jest sercem systemu rekuperacji. Rekuperator jest urządzeniem, które pozwala zmniejszyć straty utraty ciepła, które wynikają z wentylacji pomieszczeń. Rekuperatory Frapol pozwalają ogrzewać świeże powietrze napływające do pomieszczeń ciepłem powietrza wywiewanego. Dzięki tym urządzeniem możliwy jest odzysk ciepła z wentylacji. To przyczyna się do generowania znaczących oszczędności, które w obliczu rosnących cen są dużym plusem takiego rozwiązania.

Rekuperator składa się z dwóch wentylatorów – nawiewnego i wywiewnego oraz wymiennika ciepła. W wymienniku ogrzewane jest powietrze dopływające do wnętrza domu. Rekuperator posiada filtry, które oczyszczają powietrze, poprawiając jego jakość.

Zalety rekuperatorów

Rekuperacja to system wentylacji, który ma wiele zalet. Przede wszystkim generuje duże oszczędności. Pozwala odzyskiwać ciepło, z wywiewanego powietrza i przekazanie go świeżemu, nawiewanemu powietrzu. To generuje duże oszczędności. Poza tym dobrze dobrany rekuperator, pozwala na schładzanie powietrza latem. Klimatyzacje Samsung we Wrocławiu i rekuperatory to część systemu, który przynosi duże oszczędności. Co więcej pozwala na poprawę jakości powietrza w domu. Powietrze jest oczyszczane z alergenów, kurzu czy smogu To idealne rozwiązanie dla alergików, dla których jakość powietrza jest niezwykle istotna dla zmniejszenia objawów alergii.

Rekuperator umożliwia indywidualne dostosowanie wentylacji w domu. Niezawodna i energooszczędna wentylacja w domu związana jest właśnie z rekuperacją. Tradycyjna wentylacja grawitacyjna nie zapewnia  wymiany powietrza i ogrzewania go. Rekuperator pozwala na uzyskanie wysokiego komfortu wentylacyjnego w budynku.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz