Sezon ślubów czas start – poradnik dla Panny Młodej

ślub

Tak duża część waszego ślubu jest ulotna. Tort zostanie zjedzony, kwiaty zwiędną, a zespół będzie musiał w końcu przestać grać. Na szczęście jest coś – oczywiście oprócz wielkiej miłości, co pozostanie z Wami na zawsze: wasze zdjęcia ślubne. Jesteś więc winna sobie i przyszłym pokoleniom, by zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby wyglądać na nich tak pięknie, a jednocześnie autentycznie, jak to tylko możliwe. Tylko jak to zrobić? Sprawdźmy.

Może cię zaskoczy, że 95% par odczuwa zdenerwowanie na myśl o zdjęciach ślubnych. Bycie panną młodą to trochę jak bycie sławnym przez jeden dzień: o Twoją fryzurę i makijaż dbają profesjonaliści, masz na sobie piękną suknię, a paparazzi, czyli wynajęty na tę okoliczność fotograf, wszędzie za Tobą podąża. Ten ostatni element może być stresujący. Ale zrobienie wspaniałych zdjęć ślubnych, które przetrwają próbę czasu (w przeciwieństwie do sezonowych printów sukienek czy garniturów niektórych Twoich gości) okazuje się jedną z tych rzeczy, o które wcale nie trzeba się tak martwić. Istnieje wiele sprytnych sztuczek, które pomogą Ci na każdym z nich wyglądać jak najlepiej. I każde zdjęcie będzie godne, aby pochwalić się na swoim Instagramie czy Facebooku.

Bądź najpiękniejszą wersją siebie

Makijażyści przekonują, że najlepszy makijaż ślubny polega na byciu najpiękniejszą wersją siebie. Innymi słowy, jeśli zwykle używasz podkładu i błyszczyka, prawdopodobnie nie jest to dzień na eksperymentowanie z wyraźnym konturowaniem lub odważną czerwienią na ustach. O ile oczywiście chcesz później rozpoznać siebie na zdjęciach.

Co radzą pannom młodym profesjonalni fotografowie? Aby trzymały się neutralnych odcieni, które podkreślają ich naturalne piękno. Oczywiście nie musisz podchodzić do makijażu ślubnego nazbyt zachowawczo. Wesele to idealny czas, aby wypróbować np. nieco mocniejszą kreskę na powiekach. Jednak tak jak przygotowania do wesela zaczyna się na wiele miesięcy wcześniej, tak i o urodę warto zadbać z wyprzedzeniem. Makijaż ślubny jest tylko uwieńczeniem codziennej troski o kondycję i wygląd skóry. W myśl zasady, że aby stworzyć idealny obraz, potrzebujesz idealnego płótna.

Przygotuj się na pocałunki, wiele pocałunków!

Ostatnią rzeczą, jakiej pragnie panna młoda w dniu ślubu, są spierzchnięte, suche usta. Zadbaj o nie, używając produktu złuszczającego usta oraz odpowiednio je nawilżając.

Kim byłaby Panna Młoda, bez swojego przyszłego małżonka. Dlatego z dzisiejszych wskazówek może również skorzystać Pan Młody, który oprócz nienagannego garnituru, powinien się także zatroszczyć o piękny uśmiech, który zostanie utrwalony na ślubnych fotografiach. Czego może użyć? Miętowy proszek Coco Glam (który można kupić m.in. w Rossmann), oprócz właściwości wybielających, odświeża także jamę ustną. Aż chce się poćwiczyć całowanie przed weselną sesją!

Kolor ma znaczenie – czyli zwróć uwagę na makijaż ust

A jeśli o mowa o pocałunkach, pamiętaj, aby Twoja pomadka była na to gotowa. Jak wybrać właściwą? Na pewno musi być trwała i niezbyt matowa. Wysuszone usta, po wielu tygodniach pielęgnacji może okazać się małą wpadką.

Ważny jest także kolor tego, co mamy na ustach. Pomadki w kolorze pomarańczowym są znane z tego, że wydobywają żółty kolor zębów, więc lepiej trzymaj się od nich z daleka. Postaw na szminkę w odcieniach różu lub czerwieni, która uwydatni biel zębów i podkreśli uśmiech. Wybór odpowiedniego odcienia, który będzie dodatkowo pasował kolorystycznie do oprawy ślubu, może być trochę trudny, dlatego poszukiwania idealnego koloru zacznij dużo wcześniej.

Pokaż szczerą radość, wypisaną na twarzy

Jak wynika badań, 77% przyszłych par młodych planowało przed ślubem wizytę u dentysty. Celem wielu z nich było „odświeżenie” uśmiechu. Często jednak, w ferworze zajęć, brakuje czasu na wizytę w gabinecie dentystycznym. Czy to oznacza pożegnanie z marzeniami o białych zębach, uwiecznionych na ślubnych fotografiach? Na szczęście już nie. Możesz je uzyskać nawet w domowym zaciszu i to za niewielkie pieniądze. Wieczorne kąpiele w wannie wykorzystaj do domowego wybielania zębów z lampą LED np. od Coco Glam (także dostępnej w Rossmannie). Równie skutecznym rozwiązaniem są proszki do wybielania zębów z organicznym węglem aktywnym, które w bezpieczny sposób przywrócą zębom blask. I to nie tylko zębom!

Mała rada. Z proszku można także przygotować maseczkę, która doskonale wchłania wszystkie zanieczyszczenia, działa antybakteryjnie i pochłania nadmiar sebum ze skóry, czyniąc ją dokładnie oczyszczoną.

Baw się dobrze!

Zdecydowanie najważniejszą rzeczą w dniu waszego ślubu, jest dobra zabawa. Niech ten dzień będzie tym najpiękniejszym, bez względu na to, czy oznacza to niepogodę, plamę na sukience, zapomnienie o bransoletce, którą chciałaś założyć, czy wydarzenia, które dzieją się poza ustalonym harmonogramem.

Jeśli potrafisz zachować otwarty umysł, uśmiechać się i być radosną przez cały dzień, Twoje zdjęcia będą odzwierciedlać to piękno i radość Najlepszym sposobem na pokazanie siebie na zdjęciach ślubnych jest pokochanie siebie i spojrzenie z szerszej perspektywy. Spędź najlepszy czas na swoim weselu. Ciesz się każdą minutą. Uśmiechnij się. Zapomnij o perfekcji i po prostu bądź szczęśliwa.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz