Skuter elektryczny – co trzeba wiedzieć?

ekonomiczny

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem skutera, na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że jest to rozwiązanie znacznie bardziej ekonomiczne od samochodu. Czy wiesz jednak, że elektryczny jednoślad przyniesie Ci jeszcze więcej oszczędności? Prosta konstrukcja i brak elementów takich, jak rozrusznik, rura wydechowa, tłoki czy pierścienie minimalizują ilość potencjalnych napraw – tutaj po prostu nie ma się co zepsuć. Druga kwestia to ładowanie. W skuterach polskiej marki TrybEco trwa ono od 4 do 6 godzin. Po tym czasie ładowarka sama się wyłącza, dzięki czemu nie podbiera dalej prądu. Koszt przejechania 100 km takim jednośladem to zaledwie 2 zł! I to bez konieczności odwiedzania stacji benzynowej. Nie ma brzydkiego zapachu benzyny i brudnego smaru. Mamy czyste ręce i „czystą” głowę.

Lżejszy wybór

Kupując skuter elektryczny, trzeba zwrócić uwagę na jego maksymalną prędkość i zasięg. Jeśli planujesz korzystać z jednośladu na co dzień, do dojazdów do pracy czy szkoły, w zupełności wystarczy Ci zasięg 50 km i prędkość maksymalna około 50 km/h. Skutery o właśnie takich parametrach w swojej ofercie posiada TrybEco. Są one przy tym znacznie lżejsze od tradycyjnych jednośladów. Model TAURUS 3.1 waży zaledwie 70 kg [skutery spalinowe o podobnych gabarytach ważą średnio około 100 kg – przyp. autor]. To informacja przydatna zwłaszcza dla osób, które obawiają się manewrowania zbyt masywnym, ciężkim pojazdem. Skuter na pokładzie campera to ogromna wygoda. Dzięki niemu możemy swobodnie zwiedzać okolicę oraz bez problemu poruszać się po strefach ciszy na kempingach czy starówkach miast.

Przyjemność z jazdy

Jeśli nie chcesz dokładać cegiełki do miejskiego zgiełku i zanieczyszczeń, skuter elektryczny to pojazd dla Ciebie. Brak silnika spalinowego oznacza nie tylko cichą podróż, ale również troskę o powietrze, którym wszyscy oddychamy. W czasach, gdy tak wielkim problemem jest smog, nie warto przyczyniać się do jeszcze większego zanieczyszczenia środowiska. Przyjemność z jazdy zagwarantuje nam również znacznie prostsze parkowanie i bezproblemowe omijanie korków, które potrafią odebrać radość z podróżowania nawet najbardziej zapalonym miłośnikom jednośladów.

Trochę liczb

W zależności od modelu, skutery elektryczne marki TrybEco są wyposażone w silniki o mocy 1500 lub 3000 W oraz baterie żelowe VRLA o pojemności 20 Ah, lub Litowo-Jonowe o pojemności do 40 Ah. Podstawowe modele można doposażyć według własnego życzenia. Oszczędność, wygoda, lekkość, troska o środowisko – wszystko to przemawia za wyborem skutera elektrycznego zamiast spalinowego. Przyszłość należy do pojazdów elektrycznych, dlatego warto zainwestować w nią już teraz.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz